Технічне переоснащення Державного реєстру речових прав скоротить вдвічі рейдерство у 2021 році
Технічне переоснащення Державного реєстру речових прав скоротить вдвічі рейдерство у 2021 році

У 2021 році очікується зменшення вдвічі заявок про рейдерство до Офісу протидії рейдерству завдяки технічим змінам, внесеним до Державного реєстру речових прав. Про це розповів в матеріалі AgroPolit.com заступник міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов, коментуючи план земельної реформи на 2021 рік та дорожню карту запуску ринку землі.

Він пояснив основні досягнення в цьому напрямку за 2020 рік.

Зокрема, за його словами, одним з ключових заходів минулого року, який був пройдений, було ухвалення закону 340-IX про протидію рейдерству.

«Згідно з цим законом, зокрема, було ухвалено відображення у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відомостей про ціну та вартість нерухомого майна і речових прав на нього, а також розмір плати за користування нерухомим майном за відповідними правочинами. Це в першу чергу необхідно для створення прозорої системи земельного моніторингу, і наразі ми вже запровадили обмін цими даними з ДЗК для консолідації відображення цього в єдиній системі земельного моніторингу», – пояснює Сергій Орлов. 

Також було врегульоване питання поновлення договору оренди, договору про встановлення земельного сервітуту, договорів про надання в користування земельної ділянки для сільгосппотреб або для забудови, пояснює заступник міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

А також було запроваджено припинення і продовження держреєстрації інших речових прав на нерухоме майно програмними засобами. І це також було імплементовано на рівні реєстру вже у другій половині 20 року. І наразі існує система автопролонгації цього речового права на рівні реєстру», – наголошує Сергій Орлов.

Крім того, заступник міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації розповів і осучаснення у 202 році  сервісу самого Держреєстру речових прав:

У Держреєстрі речових прав були створені нові поля, які наразі є обов’язковими для заповнення під час реєстрації. Це дата укладання договору або дата держреєстрації у випадку дореєстрації до 13 року, також окреме поле строку, кількості років, місяців або днів дії договору, і також є окрема дата закінчення дії договору і опція вибору автоматичного продовження дії договору для тих договорів, де така дія передбачена.

Наразі всі ці заходи вже реалізовані на рівні реєстру, і вони є основою, яка в майбутньому дозволить автоматизувати і перевести частину реєстраційних дій онлайн».

Є і ряд заходів для запобігання рейдерству.

Для боротьби з рейдерством було запроваджено третій фактор ідентифікації при проведенні реєстраційної дії – це одноразовий пароль. Тобто наразі для реєстратора, щоб провести реєстраційну дію в реєстрі речових прав, потрібно ввести три фактори автентифікації: це пароль і логін, це дані ключа і це також одноразовий пароль, який він отримує на свій смартфон. Це значно зменшило прояви рейдерства, і наразі якщо ми подивимося на звіти офісу протидії рейдерству, то меншість з них вже стосуються реєстру речових прав», – пояснив заступник міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов.

За його прогнозами, завдяки  запровадженню третього фактору ідентифікації вдасться досягнути значного зниження рейдерства:

Вже наступного року ми зможемо вдвічі зменшити потік заяв до офісу протидії рейдерству… Окремо треба сказати, що Мін'юст дивиться в бік подальшої автоматизації послуг з реєстрації. І ми плануємо переходити вже до часткової автоматизації і онлайн реєстрації вже в 2021 році».

Нагадаємо, що понад 70% аграріїв відчувають ризики рейдерського захоплення.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

13 січня 2021
Зменшення кількості випадків рейдерства на 2021 рік — нова умова для прокурорів
Більшість випадків рейдерства можна ефективно розслідувати лише після рішення прокурора об’єднати справи. Таку думку озвучила директор ГО...
11 січня 2021
У Мін'юсті озвучили три основні схеми аграрного рейдерства
В Офісі протидії рейдерству ми проаналізували проблематику аграрного рейдерства, умовно виділивши 3 класичні схеми атаки. Про це у блозі на...
22 вересня 2020
Понад 57% справ про рейдерство не розглядаються в суді
Щороку кількість рейдерських атак в Україні зростає, а до суду доходить менше 43% таких випадків. Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими...

Вибір редакції

19 січня 2021
План Маршала для АПК — сюжет «Чародіїв» Стругацьких у 2021: реформа Мінагрополітки, ринок землі, стратегія розвитку та міжнародні союзники
План Маршала для АПК і його складові (економічна ситуація в країні, дефіцит бюджету, погашення звонішніх боргів, реформа Мінагрополітки, план дій...
15 січня 2021
Аграрний експорт України — 2018-2020 роки: сировина, харчова продукція, зерно, рослинництво, молочка, тваринництво
Аграрний експорт України за 9 місяців 2020 року у грошовому вимірі зменшується у порівняні з 2019 роком, але його частка у загальній експортній...
11 січня 2021
Як уберегти власну земельну ділянку чи свій аграрний бізнес від «реєстраційного» рейдерства?
Як власнику паю уберегти власну земельну ділянку чи свій аграрний бізнес від «реєстраційного» рейдерства - розповідає керівник Офісу...