Національна програма відродження родючості грунтів України – деталі
Національна програма відродження родючості грунтів України – деталі

Запропоновано набір заходів для відродження родючостіукраїнських грунтів, використання органічних добрив та виробництва органічної продукції. Про це заявивла у інтерв’ю AgroPolit.com президент ГС «Органічна Україна» Олена Корогод (екс-Березовська).

«Я підтримую створення спеціального Фонду підтримки розвитку тваринництва і відновленню грунтів. Тваринництво – це автоматично відродження родючості грунтів, органічні добрива і органічна продукція», – називає один із кроків для цього вона.

У даний Фонд надходили кошти від загального земельного банку великих агрокомпаній, якщо вони не хочуть на своїй землі розвивати тваринництво. Гроші з цього фонду направляти на підтримку фермери, програми по підтримці якості  грунтів, для вирощування органічної продукції.

Вона запропонувала й інші кроки.

Я б запропонувала й інші заходи для розвитку органічного виробництва. Слід розробити «Національну програму відродження родючості грунтів України». Під неї підвязати держпідтримку виробників, які реально покращують показники грунту і сприяють відновленню родючості грунтів. Ми наразі працюємо над цим  і в рамках того ж меморандуму з МХП, з Інститутом Соколовського, спільно з НААН та НУБІП. Стратегічний комітет з відродження родючості ґрунтів, який очолює БТУ-центр,  хоче об’єднати всіх і науковців для того, щоб виділити критерії відновлення родючості грунтів та лобіювати нац програми відродження родючості грунтів», – каже вона.

На думку президента ГС «Органічна Україна» Олени Корогод, слід створити в Україні попит на здоровий грунт і дати можливість приватного контролю за дотриманням родючості грунтів, як це відбувається при органічному виробництві.

Оце і буде головним завданням стратегічного комітету з розвитку родючості грунтів. Мені здається, що треба йти такими послідовними кроками. Перший крок – це повноцінне прозоре партнерство всіх гравців ринку (приватних та державних), хто тут працює. Друге – повноцінний діалог між цими гравцями на тему родючості грунтів та  способів їх відновлення. Це можна зробити двома шляхами: зрозуміти економіку вдновлення грунтів та зробити її максимально вигідною для бізнесу і  розвивати тренд на органічність продукції серед споживачів. От вам і попит на родючий грунт», – пояснює експерт.

Нагадаємо, що МХП та «Органічна Україна» підписали меморандум про співпрацю з відновлення ґрунтів та органічне виробництво.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

14 січня 2021
В Україні збільшено штрафи за забруднення земель у 6 разів
Із 12 січня 2021 року набрав чинності наказ Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України «Про затвердження Змін до Методики...
30 грудня 2020
Чи зобов’язаний власник земельної ділянки дбати про якість грунту
Чи зобов’язаний власник земельної ділянки дбати про якість грунту - розповідає фахівець з питань землеустрою та права Оксана Яковенко....

Вибір редакції

15 квітня 2021
Держпідтримка аграріїв 2021: агрострахування, посуха, зрошення, картоплярство, органічна продукція та гречка
Окрім 5 класичних напрямів держпідтримки сільгоспвиробників, які фінансуються з бюджету країни, у 2021 році з'явилося ще шість нових програм....
19 березня 2021
Земельна реформа – на фініші: земельна децентралізація та електронні земельні торги
Про ключові положення законопроекту 2194 (про земельну децентралізацію, реорганізацію Держгеокадастру, передачу розпорядження державними землями на...
12 березня 2021
Структура аграрного експорту України з США, Китаєм, Ізраїлем, ОАЕ та ЄС за 2017-2020 роки
Нова експортна стратегія України на наступні 5 років з’явиться у 2021 році. За планами уряду, її відшліфують спільно з Радою з...