Депутати критикують Кутового через відсутність зрозумілої податкової системи
Депутати критикують Кутового через відсутність зрозумілої податкової системи

Головне «непорозуміння» податкової теми ― за якими правилами житиме агробізнес із 1 січня 2017 року і будуть чи ні гроші на держпідтримку фермерів до кінця року. Про це повідомляє AgroPolit.com в своєму дослідженні.

Червень добіг кінця, а чіткого розуміння, як далі житиме АПК, ― немає. Є робоча група за участі урядовців і представників галузі, які намагаються «докопатися» до істини, але питання не вирішене.

«Щодо податкового питання, позиція Кутового ще у ВР була така ― має бути загальна система для АПК і відшкодування ПДВ. Хоча моя як депутата і більшості колег аграрного комітету була інша… Моя думка, що спецрежим треба зберігати, бо зараз ми бачимо, до чого призводить його обмеження. Але те, що загальмовується і сьогодні не вносяться ніякі реальні конкретні пропозиції, говорить про те, що дійсно з 1 січня аграрії перейдуть на загальну систему оподаткування… Аграрії морально до цього готові. Вони не вірять, що будуть зміни. Міністерство нічого не зробило ― це правда. Але це швидше тому, що є вимоги і позиції МВФ, Мінфіну й загалом ― позиція уряду», ― коментує народний депутат Сергій Лабазюк.

За словами позафракційного народного депутата Андрія Вадатурського, потрібно відпрацювати нормальну податкову політику, яка б влаштовувала і МВФ, і парламент, і аграріїв, і домовитися про цю систему на 5 років. А в нас зміна оподаткування відбувається в день підписання бюджету, і багатьма речами торгуються з 3 до 5 ранку.

«За останні півроку ми так і не сіли за податкове питання… На комітеті кілька разів озвучували, що потрібно збиратися і Мінфіну, ДФСУ, Мінекономіки, депутатам і розробити законопроект, який визначатиме податкове життя, хоча б років на 5. Цього не вдалося… Нема поки навіть платформи чи правильного формату для дискусій. Це мінус», ― додає Іван Мірошниченко.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...