Виробництво
Курятина

Птахівники заявляють про збитковість виробництва на фоні неконтрольованого експорту кукурудзи, зниження цін продукції та подорожчання кормів. Про це йдеться у листі асоціації «Союз птахівників України» та асоціації «Cвинарі України» на ім’я прем’єр-міністра Дениса Шмигаля  та очільника МЕРТу Ігора Петрашко, який має у своєму розпорядженні AgroPolit.com. Лист датований 2 листопада 2020 року. 

В асоціації попереджають про те, що стрімке зростання експорту української кукурудзи може призвести до появи на внутрішньому  ринку за пару місяців дефіциту цієї культури та як наслідок – до  зростанням цін на продукцію тваринництва. 

«Приводом для нашого звернення стало різке збільшення вартості кормів через ситуацію, яка складається на ринку зернових протягом останніх двох місяців, та відповідно негативного впливу на собівартість виробництва продукції тваринництва. Зерновиробництво є одним із найважливіших стратегічних секторів аграрної галузі. Будь-які тенденції і тренди ринку зерна мають безпосередній вплив на стан розвитку всього аграрного сектору України, а також відображаються на ціновій ситуації щодо багатьох харчових продуктів, зокрема продукції тваринництва», – зазначають у зверненні. 

Виробники яєць та курятини повідомляють, що збитковість виробництва м’яса птиці становить12%, а яєць 17%, а закупівельні ціни на кукурудзу зросли на 65%.

В умовах, коли ціни на продукцію птахівництва фактично прив’язані до купівельної спроможності населення, яка була і залишається низькою, ріст собівартості виробництва призведе до збитковості виробництва м’яса птиці та яєць в 4 кварталі цього року, і буде надалі збитковим без суттєвого збільшення відпускних цін.... Порівнюючи жовтневі цінові тренди закупівлі основних зернових культур порівняно з жовтнем минулого року, відзначаємо ріст закупівельних цін на фуражну кукурудзу на понад 65%, фуражну пшеницю — на 57%, соняшниковий шрот — на 39%, соєвий шрот — на 42%. Відповідно вартість готового комбікорму нині зросла порівняно з аналогічним періодом минулого року на 40-45%», – зазначають у зверненні.

Також птахівники наголошують на зниження цін на продукцію птахівництва у роздрібі, що призводить галузь до значних втрат.

Середні відпускні ціни на м'ясо птиці у вересні 2020 року порівняно з аналогічним періодом минулого року зменшились на 15%. Середньорічні відпускні ціни на яйця взагалі зменшуються третій рік поспіль – на 12%, 15% і цього року на 13%. Тобто, при минулорічній збитковості виробництва, суттєвому рості собівартості протягом поточного року, маємо ще й зниження відпускних цін як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Наслідки цього відчуваємо вже зараз — зменшення обігових коштів, зниження конкурентоздатності на зовнішніх ринках, збитковість і закриття низки підприємств, скорочення поголів’я, обсягів виробництва харчових яєць та їх експорту», – зазначають у зверненні.

У звіті USDA також мають провести дослідження на факт різкого зниження запасів кукурудзи в США. Про це вже заявляли трейдери та повідомляли, що помітили стрімке скорочення запасів кукурудзи у США та 8 країнах, які є основними експортерами.  

«USDA має переглянути в бік зниження свою оцінку виробництва кукурудзи в Україні. яка в минулому місяці складала 36,5 млн т., тоді як аналітики Agritel оцінюють урожай в країні у 30,5 млн т», – повідомляють у прес-службі Agritel. 

Нагадаємо, на Одещині через засуху загинули від 80% до 100% озимих, втратили і виробники ярих культур. Чимало господарств залишились без соняшника, проса й кукурудзи. Від засухи зменшились доходи у виробників у різних регіонах України. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

22 січня 2021
Зниження купівельної спроможності населення — головна проблема для галузі птахівництва у 2020 році
Головною проблемою минулого року для галузі птахівництва є зниження купівельної спроможності населення внаслідок негативного впливу наслідків...
21 грудня 2020
Ряд країн ввели обмеження на ввезення з України продукції птахівничої галузі
Ряд країн ввели обмеження на ввезення з України продукції птахівничої галузі. Причина — спалах грипу...
3 грудня 2020
В Україну дозволили ввозити корми зі схваленими в Європі добавками — законопроект
Верховна Рада України прийняла за основу законопроект №3672 «Про внесення змін до прикінцевих положень Закону «Про безпечність та...

Вибір редакції

1 березня 2021
Експорт зернових з України: запаси кукурудзи, пшениці, соняшника – фактор Китаю
За даними ДФС станом на 22 лютого 2021 року Україна експортувала 31 млн тонн зернових та зернобобових культур. Зокрема, пшениці експортовано 13,3 млн...
2 березня 2021
Зона вільної торгівлі між Україною та ЄС у 2015-2020 роках: експорт, імпорт, квоти, економічні досягнення та провали
Ключові економічні показники дії зони вільної торгівлі між Україною та ЄС з 2015 по вересень 2020 року – Європейський Союз все більше стає...
23 лютого 2021
Іван Чайківський: Першочергове завдання для парламенту – ухвалити пакет земельних законів, аби дати старт безпечній земельній реформі
Парламент якнайшвидше має прийняти два важливі земельні закони (2194 та 2195), аби з 1 липня 2021 року стартував цивілізований вільний ринок землі....