Держпідтримка
Держпідтримка АПК

МЕРТ планує скоротити бюджети основних програм держпідтримки аграріїв за 2020 рік. Про намір перерозподілити кошти з основних напрямків та напрямок компенсацій на придбання сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва повідомив міністр економрозвитку Ігор Петрашко

Розповідаючи про результати освоєння напрямку програми про держпідтримку аграріїв на 2020 рік як «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» Ігор Петрашко повідомив, що на наступному етапі є сенс профінансувати її за рахунок скорочення коштів у інших напрямках програми.

«Аграріям вже компенсовано майже 1 млрд грн за купівлю вітчизняної сільгосптехніки і обладнання. Ми очікуємо, що обсяг компенсації за заявками по цій програмі перевищить запланований ресурс, тому Мінекономіки вже ініціювало відповідні зміни щодо перерозподілу коштів з інших програм. Позиція міністерства в тому, щоб задовольнити потреби усіх сільгоспвиробників, які подали документи на держпідтримку», – сказав Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

За бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» у 2020 році передбачено 1 млрд грн. Ці кошти вичерпано. Окрім напрямку на придбання техніки ще передбачено такі:

  • Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств. Передбачено — 380 млн грн. Освоєно — 0 грн.
  • Фінансова підтримка на поворотній основі (безвідсоткові кредити) через Український державний фонд підтримки фермерських господарств. Передбачено — 67 млн грн. Освоєно — 0 грн.
  • Державна підтримка через доплати на користь застрахованих осіб – членів/голів СФГ. Передбачено — 20 млн грн. Освоєно — 0 грн.
  • Державна підтримка розвитку тваринництва та переробки с/г продукції. Передбачено — 1 млрд грн. Освоєно — 0 грн.
  • Фінансова підтримка розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства. Передбачено — 400 млн грн. Освоєно — 0 грн.
  • Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів. Передбачено — 1,2 млрд грн. Освоєно — 762 млн грн.

Що стосується напрямку програми Часткова компенсація вартості с/г техніки та обладнання вітчизняного виробництва, у 2020 році на неї передбачено 437 млн грн. Ще 565,9 млн грн – це повернення боргу за 2019 рік, яке було здійснено станом на кінець жовтня. Сумарно досягається цифри на рівні 1 млрд грн, про який заявив міністр Ігор Петрашко.  

Детально про реалізацію програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» читайте у аналітиці Держпідтримка аграріїв-2020. Скільки кому дісталося. Там досліджено, скільки покрили боргів за напрямками 2019 року, які строки передбачено для подання документів для участі програми та стан виконання кожного з напрямку у 2020 році. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

10 листопада 2020
У МЕРТ розповіли деталі створення єдиного реєстру отримувачів державної підтримки
У МЕРТ розповіли деталі створення єдиного реєстру отримувачів державної підтримки. Про це розповів заступник міністра розвитку економіки,...
8 листопада 2020
Кабмін планує створити два фонди для підтримки малого і середнього бізнесу
Серед векторів економічного розвитку до 2030 року Кабмін запланував створення Фонду гарантування кредитів та Фонду фондів для спрощення доступу...
5 листопада 2020
Верховна Рада підтримала проект Держбюджету на 2021 рік у першому читанні
5 листопада Верховна Рада України підтримала проект Державного бюджету на 2021 рік у першому читанні. Про це повідомляє прес-служба уряду. За...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...