Зеленський заявив, що до розкрадання земель причетні деякі нардепи
Зеленський заявив, що до розкрадання земель причетні деякі нардепи

Президент України Володимир Зеленський заявив, що до розкрадань мільйонів гектарів землі, що перебувала у власності держави, причетні деякі народні депутати. Про це він сказав в інтерв’ю чотирьом українським телеканалам, повідомляє прес-служба Офісу президента.

За його словами, політики старого покоління багато років лякали український народ земельною реформою, не даючи людям права вільно розпоряджатися своєю землею. За цей час із 7 млн га сільськогосподарських земель у державній власності залишилося трохи більше 2 млн га, ще 5 млн га просто вкрали.

Глава держави нагадав, що минулого тижня підписав указ про передачу понад 2 млн га земель сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власності, і тепер об’єднані територіальні громади зможуть спрямовувати кошти від землекористування на свій розвиток – будувати дороги, ремонтувати школи, дитсадочки.

Ми встигли 2 мільйони гектарів моїм указом передати ОТГ. І тепер вони будуть відповідати за використання цієї землі, за наповнення місцевого бюджету. І це правильно», – наголосив Зеленський.

Він зазначив, що впродовж останніх майже 30 років політики виступали проти запровадження вільного обігу землі та брехали народу про те, що так начебто захищають український родючий чорнозем від продажу іноземцям. Але насправді вони через «сірі» схеми розкрадали цю землю.

Ми проаналізували, як, вибачте на слові, «промивали» мозок людей щодо земельної реформи. Потім ми змінили голову Держгеокадастру, який одразу відкрив усі цифри – 5 мільйонів гектарів вкрали. Залишилося трохи більше 2 мільйонів гектарів земель. Всього було 7 мільйонів гектарів. Де ще 5? Їх вкрали», – зазначив президент.

За його словами, частина людей, причетних до розкрадання сільгоспземель, і зараз перебуває у Верховній Раді.

Також виступали проти впровадження ринку землі земельні лобісти, додав глава держави.

Вони не хотіли, щоб ми проводили земельну реформу. А що – погано, що ми віддали людям можливість розпоряджатися землею?» – зауважив глава держави.

Він наголосив, що цей величезний спротив реформі відчув під час призначення Романа Лещенка на посаду голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Навіть просто призначити його головою Держгеокадастру було складно – щодня погрози, якісь дзвінки», – додав президент.

Глава держави нагадав, що відкриття ринку землі та надання людям права вільно розпоряджатися своїми ділянками було в його передвиборчій програмі.

Нагадаємо, інвентаризація Держгеокадастру виявила розкрадання 700 тис. га держземель через безоплатну приватизацію.

Детальніше про справи у Держгеокадастрі та результати аудиту відомства читайте в інтерв'ю з його очільником Романом Лещенко.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

22 січня 2021
Фігуранти справи про розкрадання зерна у Держрезерві діяли у складі злочинної групи – прокуратура
Службовим особам хлібобази на Миколаївщині, які є фігурантами справи про завдання Державному агентству резерву збитків на суму 1 млн грн, повідомлено...
21 грудня 2020
Офіс генпрокурора звинувачує колишнього депутата за розтрату зерна на 51 млн грн
На Кіровоградщині судитимуть колишнього депутата міськради за розтрату зерна вартістю понад 51 млн грн. Про це повідомляє прес-служба Офісу...
23 жовтня 2020
Громади отримають право розпоряджатися державними землями до кінця 2020 року
Голова Держгеокадастру, уповноважений президента із земельних питань Роман Лещенко розповів в інтерв'ю  AgroPolit.com про темпи...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...