Нардеп пояснив, як бюджет 2021 року вплине на аграрний сектор
Нардеп пояснив, як бюджет 2021 року вплине на аграрний сектор

В проєкті закону про Державний бюджет України на 2021 рік №4000 прогнозується розвиток економіки в умовах «перезапуску» після пандемії COVID-19. Проте, коштів на підтримку агросфери закладено стільки ж, як у 2020-му. Про це повідомив народний депутат України, член депутатської групи «Партія «За майбутнє», секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський, передає AgroPolit.com.

«Окрім того, у цей невеликий для нашої країни бюджет підтримки в сумі 4 млрд грн додано додаткові для фінансування напрямки», — зазначив він.

До прикладу, якщо у 2020 році 4 млрд грн були розподілені так:

  • Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств – 380 млн грн.
  • Фінансова підтримка на поворотній основі (безвідсоткові кредити) через Український державний фонд підтримки фермерських господарств – 67 млн грн.
  • Державна підтримка через доплати на користь застрахованих осіб – членів/голів СФГ – 20 млн грн.
  • Державна підтримка розвитку тваринництва та переробки с/г продукції – 1 млрд грн.
  • Фінансова підтримка розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства – 400 млн грн.
  • Часткова компенсація вартості с/г техніки та обладнання вітчизняного виробництва – 437 млн грн.
  • Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів — 1,2 млрд грн.

То в проєкті держбюджету на 2021 рік зовсім не передбачено зростання витрат за цими ж статтями.

Сума залишається та ж – 4 млрд грн, що далеко до 1% ВВП, як це раніше обіцялося аграріям. Також у бюджеті на 2021 рік не передбачено коштів на поновлення Мінагрополітики, хоче це є позицією президента. Ще одна деталь – восени запускається ринок землі, однак коштів на створення земельної іпотеки у проекті бюджету не передбачено. Не бачимо в держбюджеті статі допомоги аграріям, які постраждали від засухи в 2020 році, попри обіцянки урядовців», — пояснив Іван Чайківський.

Він повідомив, що влітку уряд декларував середньострокові програми держпідтримки агросектору на 2021-2023 роки. МЕРТ додав до своєї трирічної декларації, яка складалася з п’яти ключових напрямів, ще дві програми. До 5 традиційних програм – тваринництва, садівництва, фермерства, здешевлення техніки та кредитів, було додано ще дві програми: підтримка виробництва нішевих культур (продовольча безпека) та картоплярство.

Іван Чайківський зазначив, що в планах уряду ще в серпні йшлося про те, що на 2021-й на програми підтримки агросектору передбачено майже 8,5 млн (це приблизно співмірно з 1% ВВП). Зараз сума наполовину менша.

На найближчому засіданні аграрного комітету представники команди «За Майбутнє» звертатимуться до уряд з вимогою переглянути суму підтримки», — наголосив нардеп.

Також він додав, що представники партії підтримують рішення президента щодо відновлення профільного аграрного міністерства і очікують на його реалізацію.

Бо проблеми аграріїв потрібно вирішувати, це важлива складова економіки країни. Впевнений: сильний аграрний сектор це — люди вдома, а не на заробітках, українські товари на полицях магазинів, сплачені податки й розвинена інфраструктура», — підсумував Іван Чайківський.

Нагадаємо, в аграрному комітеті назвали чотири умови визначення держпідтримки аграріїв.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

1 жовтня 2020
Прийняття законопроєкту про детінізацію оренди землі допоможе зменшити дефіцит бюджету
 Прийняття законопроєкту про детінізацію виробництва сільськогосподарської продукції допоможе зменшити дефіцит бюджету. До такої думки дійшли...
30 вересня 2020
Коштів на підтримку українського АПК у 2021 році закладено стільки ж, як у 2020-му
В проєкті закону про Державний бюджет України на 2021 рік №4000 прогнозується розвиток економіки в умовах...
28 вересня 2020
Бюджет України-2021: завдання вижити – пошук ресурсів для покриття дефіциту
Уряд ухвалив проєкт закону про держбюджет на 2021 рік. У Мінфіні проєкт назвали «бюджетом можливостей для розвитку». Але аналіз змісту...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...