В Україні прогнозують дефіцит питної води
В Україні прогнозують дефіцит питної води

Інститут водних проблем і меліорації прогнозує, що вже до 2050 року Україні доведеться імпортувати питну воду. Про це повідомляється на Facebook-сторінці ТОВ «Кліар Енерджі».

У 2020 році річки обміліли настільки, що питання рекордного мілководдя вже двічі виносили на засідання РНБО. Адже це стало загрожувати національній безпеці.

Зазначається, що Україна має один із найнижчих в Європі показників забезпеченості водою. Якщо щорічний доступ до водних ресурсів становить менш ніж 1,7 тис. куб. м на людину, то це вважається водним стресом. У нас є лише 1 тис. куб. м внутрішніх вод на жителя. Для порівняння, у Швеції та Німеччині — 2,5 тис., Франції — 3,5 тис., Великій Британії — 5 тис. куб. м.

Повідомляється, що клімат теплішає і проблема буде тільки загострюватися. Зими малосніжні, а дощі – здебільшого сильні, але короткі, тому вода не потрапляє в глибокі шари ґрунту і не наповнює підземні джерела. Тож в Україні фіксується ще й гідрологічна посуха. А артезіанська вода використовується безконтрольно.

Болота висушені, а вони якраз могли б підтримувати рівень ґрунтових вод. Сусідня Білорусь, до речі, вже кілька років як почала відновлювати болота – якраз для того, щоб втримати нормальний рівень ґрунтових вод», — йдеться у повідомленні.

Польща, де води значно більше – 1,6 тис. куб. м на людину – вводить суворий контроль за використанням ресурсу, влітку там часто діють серйозні обмеження на полив. Поляки намагаються затримати воду на своїй території і виділили 3,6 млрд дол. на будівництво водосховищ.

ООН вважає дефіцит води проблемою №1 у світі. І тільки в Україні використання води залишається дуже неефективним і нераціональним», — підсумували у компанії.

Нагадаємо, в парламенті ініціюють створення міжвідомчої робочої групи для боротьби з наслідками посухи. З такою пропозицією виступив народний депутат, голова підкомітету з питань удосконалення структури державного управління в сфері агропромислового комплексу Олег Тарасов.

Як вирішити проблему посухи — розповіли експерти. Про це читайте у матеріалі: Поради уряду: як вирішити проблему посухи – агрострахування, зменшення ставки ПДВ, пільгова «нічна» електроенергія.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

22 вересня 2020
Експерт озвучив необхідні зміни до зрошувальної системи України, які врятують аграріїв від посухи
Щоб південь України не перетворився на пустелю, необхідно виконувати прийняту програму меліорації і створити окремий комітет при МЕРТ, або ж...
22 вересня 2020
В парламенті ініціюють створення міжвідомчої робочої групи для боротьби з наслідками посухи
В парламенті ініціюють створення міжвідомчої робочої групи за участі представників Мінекономіки, Мінфіну, НБУ, народних депутатів, експертних кіл та...
17 вересня 2020
Від весняної посухи в Україні загинули 385,6 тис. га посівів озимих — офіційна статистика
Від весняної посухи в Україні загинули 385,6 тис. га посівів озимих. Таку відповідь редакція AgroPolit.com отримала на свій запит до МЕРТ, а також...

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...