Виручка від експорту українських молочних продуктів впала на 25%
Виручка від експорту українських молочних продуктів впала на 25%

За підсумками 7 місяців 2020 року експорт молочних продуктів з України склав 65,7 тис. т на загальну суму $137,9 млн, що на 25% менше, ніж за такий період торік, у грошовому еквіваленті. Про це повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока (АВМ)

«З початку 2020-го було імпортовано 52,4 тис. т набілу на загальну суму $168,9 млн, що на 160% більше, ніж минулого року. Від'ємне сальдо продовжило збільшуватися і встановило новий антирекорд ― мінус $31 млн», — йдеться  у повідомленні.

Зазначимо, що основна частина втрат в експорті приходиться на ключові експортні позиції ― сухе молоко та масло, структурна частка яких становить 47%. Падіння експорту сухого молока продовжує посилюватися, за сім місяців воно досягло майже 40% ― до $34,2 млн.

Експорт вершкового масла впав на 42% ― до $30,7 млн. Значного падіння зазнає і експорт рідкого молока та вершків незгущених― мінус 22,2%, до $7,5 млн, кисломолочних продуктів ― мінус 15,2%, до $4,6 млн та сиру ― мінус 11,1%, до $11,6 млн», — додали в АВМ.

Слід зауважити, що нарощується експорт лише по трьох торгових позиціях ― казеїну (+9,8%, до $23,9 млн), морозиву (4,9%, до $12,5 млн) та молочній сироватці (+3,1%, до $12,8 млн), причому остання демонструє найбільш динамічне зростання у зв’язку з відновленням поголів'я свиней у Китаї. Тим не менш, таке нарощування нівелюється, падінням за іншими позиціями, а також ростом імпорту, який зміщує торговий баланс глибше у негативну зону.

У зростанні імпорту лідерство продовжує утримувати вершкове масло ― +670% ($29 млн), крім того імпорт сиру, хоч і поволі, але продовжує наростати ―+130%, до $110 млн. Структурно це два основні товари, які наразі складають 82% українського імпорту молочної продукції. Частка ж іншої продукції значно менша, проте темпи їхнього зростання не можуть не хвилювати», — наголосили аналітики АВМ.

Крім цього, друге місце після масла по динаміці нарощування має група молока та вершків незгущених ― +384% ($6,6 млн). На третьому група сухого та згущеного молока ― +262% ($8,5 млн). На четвертому казеїн ― +240% ($0,6 млн). Зростання відзначається і щодо інших молочних товарів:

  • морозива ― +93% ($3,8 млн),
  • кисломолочних продуктів ― +43,5% ($7,2 млн),
  • сироватки ― 27,4% ($3,2 млн).

Зростанню імпорту не завадили навіть карантинні обмеження, чого не можна сказати про експорт. Навіть зараз, у сезон традиційної активізації українських трейдерів та в умовах послаблення гривні, експорт не в змозі компенсувати втрати в торговому балансі від наростаючого імпорту, у зв’язку з чим бачимо збільшення від'ємного сальдо. На даний час передумов до зміни ситуації в позитивний бік немає, тому до кінця року негативний торговий баланс буде збільшуватися», — прогнозують в асоціації.

Нагадаємо, українські виробники сиру віддали третину ринку постачальникам європейського товару.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

4 вересня 2020
Експерт розповів, як зросте вартість молока до кінця 2020 року
В Україні до кінця цього року молоко може подорожчати не більш ніж на 1,5-2%. Про це повідомив виконавчий директор Українського дискусійного...
17 серпня 2020
Найбільше карантин зашкодив експорту продукції з високою доданою вартістю
Визначальними товарами для українського експорту залишилися зернові, олія та олійні культури, залишки й відходи, а також м’ясо та субпродукти. ...
14 серпня 2020
Названо топ-10 аграрних товарів, які Україна протягом 2020 року експортувала найбільше
Лідером українського експорту залишається кукурудза, яка у січні-липні 2020 року забезпечила понад 12% всього зовнішнього виторгу від продажу...

Вибір редакції

21 червня 2022
Ольга Шевченко: Експортери зерна отримали спрощення оформлення фітосанітарних заходів та процедур
Санітарно-ветеринарний контроль за експортом українського зерна в умовах війни, мораторій на перевірки бізнесу та виключення із цього правила,...
24 червня 2022
Микола Сольський: Існує великий ризик скорочення, як мінімум на 30% посівних площ під озиму пшеницю
Війна і агросектор – як в умовах військової агресії годують країну та світ сільгоспвиробники та чого чекати їм надалі? Про це в ексклюзивному...
29 червня 2022
Алгоритм державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень під час війни
Як проводити державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно в умовах війни - розяснює начальник відділу розгляду скарг у сфері державної...