В Україні – рекордні внутрішні ціни на олійні
В Україні – рекордні внутрішні ціни на олійні

Внутрішні закупівельні ціни на основні олійні культури протягом липня 2020 року перебували на максимальних значеннях за останні півтора року. Про це повідомляє infoindustria.com.ua.

У повідомленні йдеться, що основними факторами, які підтримують зростання цін, стало скорочення посівних площ під ріпаком і соєю, а також високий попит з боку імпортерів на продукти переробки, зокрема на масло та шрот.

Так, ціни на ріпак в Україні продовжили зростання і в липні, повністю ігноруючи такий сезонний фактор, як активна збиральна кампанія.

Ринки повністю сконцентрувалися на зростанні котирувань ріпаку на Паризькій EuroNext і прогнозі скорочення валового збору цієї культури всередині країни, – пояснили експерти.

Згідно з повідомленням, закупівельні ціни на соняшник, як і на ріпак, впевнено зростають. Підтримка надходить від високих цін на соняшникову олію і шрот, а також внаслідок сезонного зниження залишків насіння соняшнику. Попри це, з початком збору нового врожаю ціни почнуть сезонне зниження, з огляду на високий прогноз валового збору цієї культури.

У свою чергу внутрішні ціни на сою протягом липня 2020 р. перебували у флеті, ринок цієї культури нині низьколіквідний у зв'язку з низькими запасами в країні та закінченням сезону.

Однак у серпні-вересні ми не очікуємо істотного сезонного зниження закупівельних цін на соєві боби у зв'язку з скороченням посівних площ і зниженням прогнозного валового збору. В такій ситуації спостерігатиметься конкуренція між переробниками та експортерами, що дасть поштовх цінам, тож за світового профіциту пропозиції сої в 2020/21 МР на вітчизняному ринку буде дефіцит», — прогнозують аналітики.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський підтримав скасування соєво-ріпакових поправок і підписав законопроєкт №1210

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

28 вересня 2020
Україна може повністю задовольнити попит ЄС у продукції олійних культур, – експерт
За умови дотримання якості продукції за конкурентною ціною Україна має шанс вибороти місце ключового постачальника олійних …
4 серпня 2020
«Укрзалізниця» оголосила тендер на  закупівлю колійного обладнання на 1,14 млрд грн
АТ «Укрзалізниця» оголосило 4 тендери щодо закупівлі різноманітного колійного обладнання на загальну суму 1,143 млрд. Про це …
3 серпня 2020
Виручка України за експорт олійно-жирової продукції зросла на 24%
У I половині 2020 року Україна експортувала олій та жирів на суму більш ніж $ 2,9 млрд. Цей показник на 24% більше, ніж в …

Вибір редакції

2593
2 0
10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих …
4406
1 0
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде …
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани …