На Житомирщині екс-керівник агропідприємства спровокував сутички та побив літнього чоловіка
На Житомирщині екс-керівник агропідприємства спровокував сутички та побив літнього чоловіка

23 червня 2020 року у Житомирській області колишній голова КСП «Україна-Черняхів-1» Сергій Ромашко намагався спровокувати серйозну сутичку з селянами, які працювали на підприємстві та сильно штовхнув чоловіка похилого віку. Про це повідомляє stopcor.org.

Як розповів правозахисник організації Юрій Цибенко, цього дня селяни зібрались на загальні збори пайовиків та членів кооперативу.

«Загальні збори пайовиків та членів кооперативу були проведені. Зареєструвалося 260 людей. На початку проведення зборів попередній голова Ромашко та невелика кількість людей, яка його підтримувала, намагалися зірвати збори. Проте втрутилася поліція та вивела провокаторів за межі підприємства. Надалі всі питання порядку денного були розглянуті та розв'язані у спокійному режимі», – зазначив він.

За його словами, поліція вдалась до того, щоб зупинити провокацію лише під тиском преси та громадськості.

Історія розпочалась ще у 2015 році, коли державне підприємство «Україна», яке надалі перетворили на КСП (колективне сільськогосподарське підприємство) «Україна-Черняхів-1», без належних повноважень уклало договір про передачу державних земель новоствореному комерційному підприємству «МГМ-Агро». Цікавим є те, що як саме ДП (в подальшому КСП), так і нові партнери розташовувалися на той час за однією адресою. Директором став такий собі Сергій Ромашко, під чиїм контролем мало відбутись розпаювання земель селянам, які працювали на підприємстві. Однак з невідомих причин процедура затягнулась донині, а у списках пайовиків з’явились близько ста сторонніх людей. Частина ж реальних працівників таємничо зникла.

Водночас землі підприємства «Україна-Черняхів-1» перебували в користуванні приватників за ціною, заниженою удесятеро. Ринкова вартість 1 гектару землі становить близько 2000 гривень на рік, її ж віддали за 20 гривень/гектар на місяць.

Щоб припинити свавілля, 4 грудня 2019 року селяни-пайовики, а фактично, акціонери компанії, провели збори та обрали нового директора фірми Богдана Максимчука. Однак старий директор Ромашко не здався та наступного дня провів фіктивні збори, підробив протокол і поновив себе на посаді.

Щоб спростувати це одноосібно прийняте рішення, громада звернулась до Антирейдерської комісії Мін’юсту, яка вирішила скасувати призначення.

Однак цим історія не закінчилась. З початком посівного сезону у 2020 році на поля почали «заходити» трактори підприємства «МГМ-АГРО» (до нього ми ще повернемось).

Місцеві жителі своєю чергою почали бити на сполох та стверджувати, що жодних договорів не укладали. Обурені селяни вийшли на поле, щоб дізнатись, що коїться з їхньою землею. На місце також прибули поліцейські з ГУ НП Житомирщини та району, які стали на захист рейдерів та погрожували людям кримінальними провадженнями у разі, якщо вони будуть втручатись у роботу техніки.

Дещо згодом селян почали викликати на допити. Чиї інтереси насправді представляють поліцейські, поки що незрозуміло. Однак цікавим є те, що власниками ТОВ «МГМ-АГРО» є колишній депутат ВРУ ІІІ скликання Олександр Гуцол та дружина керівника Головного департаменту Державного Протоколу та Церемоніалу Адміністрації Президента України Ярослава Мельника – Катерина.

Нагадаємо, що у Києві відбулася масова бійка двох угруповань, пов'язаних з газовим бізнесом, агроринком і торгівлею сільськогосподарською технікою.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

19 січня 2021
Керівників агропідприємств навчать як знайти нові канали збуту
Щоб допомогти підприємствам знайти правильні рішення й підвищити ефективність їх роботи, Українська асоціація бізнесу і торгівлі (UBTA) у співпраці з...
1 червня 2020
Агробізнесмени і газовики влаштували у Києві бійку зі стріляниною
У Києві відбулася масова бійка двох угруповань, пов'язаних з газовим бізнесом, агроринком і торгівлею сільськогосподарською технікою. Про це...
13 грудня 2019
Учасники бійки після засідання земельного комітету отримують підозри та захищаються у суді
Учасникам бійки, яка сталася після засідання комітету парламенту з питань аграрної та земельної політики 11 грудня, слідчі вручають підозри у скоєнні...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...