Розроблено інноваційні методи збереження урожаю під час посухи
Розроблено інноваційні методи збереження урожаю під час посухи

Попри складні погодні умови зимово-весняного періоду поточного року, завдяки застосуванню наукових розробок вчених Інституту, вдалося істотно зменшити згубний вплив несприятливих погодних умов на сільськогосподарські культури. Збереження у доброму стані посівів озимих культур забезпечило використання інноваційних технологій та наукових розробок Інституту, що базуються на науково-методологічних принципах ресурсозаощадження, біологізації та зменшення пестицидного навантаження на агроекосистеми. Про це повідомляє сайт НААН.  

Повідомляється, що сорти озимих зернових, зернобобових та олійних культур селекції Інституту та інших науково-дослідних установ Національної академії аграрних наук України виявилися більш стійкими до несприятливих погодних чинників порівняно із закордонними сортами, що створені для умов м’якого клімату з помірними температурами та сталим забезпеченням опадами.

Наукове обґрунтування сівозмін із розміщенням культур після кращих попередників дозволило отримати дружні сходи ярих культур та сприяло їх оптимальному розвитку на початку вегетації.

Проведення весняних підживлень науково обґрунтованими нормами з врахуванням вмісту поживних речовин у ґрунті, організація інтегрованого захисту від шкідників та збудників хвороб забезпечило прискорений ріст і розвиток рослин, стало запорукою формування високої продуктивності сільськогосподарських культур.

За умов зміни клімату та екстремальних погодних умов поточного року ще раз доведено, що штучне зволоження є найважливішим елементом технологій вирощування сільськогосподарських культур в умовах Південного Степу України. Посуха та відсутність опадів обумовили необхідність передчасного проведення вегетаційних поливів вже наприкінці квітня, що дозволило подолати гострий дефіцит вологозабезпечення на посівах озимих зернових та багаторічних культурах. Також на площах із відсутніми вологозапасами у посівному шарі ґрунту були проведені передпосівні поливи під кукурудзу, сою, овочеві та інші культури.

Сорти і гібриди вітчизняної селекції мають максимальний рівень екологічної пластичності та адаптивності, тому вони здатні формувати високі та якісні врожаї навіть за екстремальних погодних умов, які склалися на початку 2020 року.

Науково доведено, що зрошення має безперечні переваги для ризикованого землеробства півдня України та здатне забезпечити високий рівень економічної ефективності сільськогосподарської галузі за умов посухи і відсутності опадів.

Вчені Інституту проводять постійний моніторинг стану посівів озимих культур для коригування технологій їх вирощування, оперативного коригування необхідних агрозаходів, надають науково-методичні й практичні рекомендації з догляду за озимими та ярими культурами з врахуванням локальних особливостей господарств південного регіону.

Таким чином, вітчизняні агровиробничники зможуть протидіяти аномальним погодним умовам та забезпечити високу економічну ефективність сільськогосподарської галузі завдяки широкому впровадженню інноваційних розробок вчених Інституту зрошуваного землеробства та інших установ Національної академії аграрних наук України.

Нагадаємо, що загальні збитки українських сільгоспвиробників у 2020 році оцінюються більш як у 15 млрд гривень.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

9 липня 2020
Озвучено суму збитків аграріїв півдня країни від посухи
У 2020 році, за даними АgroРolit.com, збитки півдня країни від посухи оцінюються в 6,5 млрд грн. Про це читайте у матеріалі.  ...
4 червня 2020
У Мінекономіки визнали недієздатність системи компенсацій від посухи
Нинішня система державної допомоги постраждалим внаслідок довготривалої посухи на Одещині виявилася неефективною та потребує реформування, з...
3 червня 2020
Держава не помічає стихійного лиха на Одещині, — фермер
Держава не помічає, що на території Одеської області відбулось дійсно стихійне лихо. Наразі фермерам, як ніколи потрібна підтримка та допомога. Про...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...