Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!
Висновки Мінекономіки, на яких базується пропозиція про введення квот на імпорт добрив містять низку помилок і не відповідають дійсності. Це буде удар по українському агросектору на користь групи «Остхем». Про це після наради у МЕРТ, присвяченій обговоренню запровадження квотування на імпорт добрив, у facebook написав народний депутат Олег Тарасов.
«Від учасників ринку пролунала інформація (з посиланням на дослідження АМКУ), яка вказує на високу рентабельність компанії «Остхем» у попередні роки. Відповідно до неї до 2016 року збитки заводів були фіктивними, а прибуток із них просто виводився на саму групу «Остхем» за допомогою поставки газу за завищеними цінами. При цьому, за даними Мінекономіки, після 2016 року вартість хімічної продукції групи зросла, а витрати – зменшились. Тобто прибуток мав додатково вирости. За розрахунками присутніх на зустрічі, які зроблені на базі публічних даних конкурентів «Остхем», рентабельність компанії становить близько 40%, а ціни внутрішнього ринку перевищують світові на 15-30%», – написав Тарасов.
Він додав,що «аграрії всю цю арифметику розуміють, тому на цій зустрічі виступили проти квотування і чітко про це сказали Тарасу Качці», наголосивши, що висновки Мінекономіки на яких базується пропозиція про введення квот, містять низку помилок і не відповідають дійсності. Це буде удар по українському агросектору на користь групи «Остхем».
Підтримую позицію агросектору проти запровадження квотування на імпортні добрива. Адже це суттєво звужує конкуренцію на ринку добрив. Якщо ж держава хоче подбати про внутрішнього виробника добрив, то врегулювати це лише питанням фіксованої рентабельності не вдасться. Тут має також наводити лад АМКУ. А взагалі найкращий інструмент у цій ситуації – рівні правила гри для всіх та жодних преференцій комусь одному. Тоді аграрії проголосують своїм гаманцем за ті добрива, якість і ціна яких для них оптимальна. Це називається ліберальний ринок і ринкова економіка», – додав нардеп.
Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!