Експерт назвав три негативних моменти запровадження квот на імпорт добрив
Експерт назвав три негативних моменти запровадження квот на імпорт добрив

Після заяв про необхідність локалізації виробництва, маємо перші реальні кроки — Мінекономіки пропонує запровадити квоти на імпорт міндобрив. Про це на сторінці у Facebook написав доцент Київської школи економіки, експерт із земельних питань Олег Нів'євський.

Експерт пояснив, чому таке рішення, ініційоване Мінекономіки на чолі з Ігорем Петрашком, буде вкрай поганим: 

  • Імпортні квоти на міндобрива — це як мінімум вищі ціни для сільгоспвиробників.

«Я взагалі не розумію, як можна в одному міністерстві думати, умовно, по понеділках, як підтримати сільгоспвиробників (вся ця сага про підтримку, 4 млрд грн тощо), а по середах — як їх додатково навантажити (покарати). Де логіка державної політики, поясніть, будь-ласка, бо мені це важко збагнути», — написав Олег Нів'євський.

  • В заяві є цікава річ «... Проте, вони (Мінекономіки) пропонують розглянути, яким буде таке рішення на прикладі аміачної селітри: потреба українського агросектору становить1,5-2 млн тонн аміачної селітри на рік. Близько 1 млн т мінеральних добрив постачатиметься виключно національними виробниками і лише 500 тис. т – з альтернативних джерел».

Аміачна селітра — азотне добриво, а азотні добрива в Україні — це монополія однієї компанії Остхем, яка належить одному відомому олігарху. Більш того, які ну ніяк не можуть наростити виробництво, оскільки азотні добрива — це, інакше кажучи, той самий природний газ, який у нас в імпорті. Тому це виробництво апріорі не може бути конкурентоспроможним», — написав експерт.

  • Це вже не жарт з точки зору сигналів нашим торговельним партнерам.

Спочатку були розмови про обмеження експорту зернових, зараз уже обмеження імпорту міндобрив. Ми перетворюємся із прогнозованого торгівельного партнера на непрогнозованого, і це тільки шкодить всій країні», — підсумував Олег Нів'євський.

Нагадаємо, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства пропонуватиме запровадити квоти на імпорт добрив.

Також повідомлялося, що фермери просять президента зупинити монополію Фірташа у сфері виробництва добрив.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

26 травня 2020
Обмеження імпорту добрив призведе до збільшення цін на внутрішньому ринку більш як у три рази
Запровадження квот на імпорт добрив може викликати зростання цін на внутрішньому ринку для аграріїв більш ніж утричі. Про це …
25 травня 2020
Депутат закликав уряд не класти у «теплу ванну» українського виробника хімічних добрив
Уряду пропонують не створювати «теплу ванну» для одного українського монополіста-виробника хімічних добрив, обмежуючи імпорт …
23 травня 2020
Ігор Петрашко підігрує Дмитру Фірташу з ініціативою по обмеженню імпорту добрив?
Ініціатива Міністерства розвитку економіки та сільського господарства, яке очолює Ігор Петрашко, суттєво обмежить …

Вибір редакції

4116
3 0
14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця …
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, …
1782
5 0
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 …