Мінекономіки відібрало 23 банки для реалізації держпідтримки аграріїв
Мінекономіки відібрало 23 банки для реалізації держпідтримки аграріїв

Станом на 8 травня Мінекономіки підписало меморандум з 23 українськими банками для реалізації держпрограми підтримки сільгоспвиробників. Про це повідомляє прес-служба відомства.

«Меморандум передбачає об'єднання зусиль міністерства та уповноважених банків у створенні сприятливих умов у фінансово-кредитному забезпеченні сільськогосподарських товаровиробників з метою реалізації окремих напрямів фінансової підтримки за бюджетною програмою КПКВК 1201150 «Фінансова підтримка сільгоспвиробників», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що до списку уповноважених банків увійшли Приватбанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк, Альфа-Банк, Райффайзен Банк Аваль, ОТП-Банк, ПУМБ, Кредіт Агріколь Банк, Кредобанк, Правекс Банк, Мегабанк, Східно-Український Банк «Грант, Радабанк, МТБ Банк, Мотор-Банк, а також — банки «Глобус», «Південний», «Восток», «Львів», «Альянс», «Агропросперіс» і «Кліринговий дім».

Як пояснили у прес-службі Мінекономіки, банки обрали відповідно до порядку відбору банків, через які здійснюється виплата пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ, затвердженим постановою Кабміну від 26 вересня 2001 року.

Зокрема, програма держпідтримки передбачає державну підтримку розвитку тваринництва та переробки сільгосппродукції, фінансову підтримку розвитку фермерських господарств, часткову компенсацію вартості сільгосптехніки та обладнання вітчизняного виробництва, а також фінансову підтримку заходів в АПК шляхом здешевлення кредитів.

Нагадаємо, у 2020 році держпідтримка аграріїв відбуватиметься за 5-ма програмами.

Детальніше читайте у матеріалі: Бюджет-2020: які зміни очікують АПК та програми держпідтримки.

Раніше повідомлялося, що за майже вісім місяців з моменту призначення аграрним замом Тараса Висоцького спостерігається провал за ключовими позиціями з підтримки та розвитку агросектору. Детальний аналіз здобутків та провалів Тараса Висоцького читайте у аналітичному матеріалі - Вісім місяців аграрного заступника Тараса Висоцького — що зроблено? Провал за ключовими позиціями.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

21 травня 2020
Уряд розширив напрями держпідтримки галузі тваринництва у 2020 році
На засіданні уряду прийнято зміни до постанови №107, якими визначаються напрями та механізми надання державної підтримки …
21 травня 2020
Підвищення суми держпідтримки для АПК спричинить зростання ВВП на 5-6%
В Україні потрібно збільшувати суму державної підтримки для АПК, оскільки аграрний сектор є драйвером розвитку української …
20 травня 2020
Денис Шмигаль обговорив з фермерами механізми підтримки малого аграрного бізнесу
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів робочу зустріч з представниками аграрної галузі щодо розвитку фермерських …

Вибір редакції

2620
2 0
10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих …
4419
1 0
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде …
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани …