Держрезерв повинен сформувати запас продуктів харчування, аби гарантувати продовольчу безпеку України, – заява
Держрезерв повинен сформувати запас продуктів харчування, аби гарантувати продовольчу безпеку України, – заява

Для гарантування продовольчої безпеки України уряд має використовувати ряд заходів, як от запас продуктів харчування в Держрезерві. Про це розповів у коментарі AgroPolit.com народний депутат України («Слуга народу»), голова підкомітету з питань удосконалення структури державного управління в сфері агропромислового комплексу комітету парламенту з питань аграрної та земельної політики Олег Тарасов.

На його думку, питання продовольчої безпеки слід розглядати як у площині обов’язку держави забезпечити право людини на повноцінне харчування, так і як частини всієї національної безпеки.
Олег Тарасов так пояснює реалізацію на практиці цих двох задач:

«Для виконання першого завдання необхідно забезпечити фізичну та економічну доступність продуктів харчування. Зокрема, в державній коморі, тобто Держрезерві, мають зберігатися в необхідних обсягах продукти харчування на випадок критичних ситуацій. Держава може контролювати рівень цін на продукти першої необхідності, що власне зараз ми і спостерігаємо. Під час падіння купівельної спроможності громадян можливими є такі заходи як продаж із Державного резерву зерна для виготовлення борошна, щотижневий моніторинг цін та ін. Що стосується другого аспекту, то завдання значно ширше і вимагає проведення ефективної аграрної політики, забезпечення умов повноцінного розвитку сільськогосподарської галузі, аграрної інфраструктури тощо».

Народний депутат підкреслив, що зараз точаться гострі дискусії щодо обмеження експорту по зерну. Обирати чи ні цей захід, як і будь-які інші обмеження, втручання держави в економічну діяльність, на його думку мають відбуватися тільки за виняткових обставин.

Якщо в минулому році Україна зібрала рекордні 75 млн т зернових і зернобобових культур, а для задоволення внутрішніх потреб у посіві, переробці на борошно і крупи, виготовленні хлібобулочних виробів, концентрованих кормів для тварин потрібно трохи більше 20 млн т, то очевидно, що в поточному маркетинговому році обмежувати експорт зернових недоцільно і шкідливо для фінансового стану країни. Так, у 2019 році було експортовано агропродовольчої продукції на $22,2 млрд, а частка галузі в структурі загального експорту з України склала 44%», — вважає він.

Голова підкомітету з питань удосконалення структури державного управління в сфері агропромислового комплексу  аграрного комітету Олег Тарасов переконаний, що «український аграрний ринок годує не лише 40-мільйонну Україну, але ще й 190 країн світу».

При цьому залишається тенденція до зростання обсягів виробництва. Звісно, що потрібно постійно монітори та зважати на поточну ситуацію, особливо в цьому та наступному роках. Мають бути задоволені потреби внутрішнього ринку, при цьому ми не можемо дозволити собі необґрунтовані втрати зовнішніх ринків», — підкреслив він.

Про вплив фактору коронавірусу на харчову безпеку України читайте у матеріалі.

Нагадаємо, Олег Тарасов увійшов до ТОП-3 найактивніших депутатів Верховної Ради ІХ скликання.

Детальніше про роботу аграрних депутатів дивіться у проекті «Аграрна рада».

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

28 травня 2020
У МЕРТ розповіли чи будуть стрибки цін на продукти харчування
В Україні очікуються сезонні коливання цін на продукти харчування, але глобальних змін не передбачається. Про це заявив заступник міністра розвитку...
7 травня 2020
Кабмін має забезпечити додаткові запаси продовольства у держрезерві, — РНБО
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов зазначив, що Кабінет міністрів має невідкладно забезпечити додаткове...
6 травня 2020
Україна приєднається до дискусій G20 про світову продовольчу безпеку
Україна готова приєднатися до дискусій великої двадцятки (G20) про світову продовольчу безпеку й продовжує експорт агропродукції...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...