Качка Т.
Тарас Качка

В умовах карантину 5 ключових стратегій уряду назвав торговий представник України, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Качка. У інтерв’ю ZN.ua  він дав пояснення ряду уже вчинених кроків та озвучив наступні заплановані.

1.Національна поліція, Прикордонна служба та Держмитслужба діють для недопущення експорту за кордон засобів особистого захисту, вироблених в Україні.

«Я отримую дуже багато інформації про те, що ефективність дій наших правоохоронних органів і Держпродспоживслужби є дуже високою. Заборона на експорт цих товарів виконується досить чітко», – сказав Качка.

2.Виробникам спирту заборонено експорт до кінця карантину.

Наприклад, у сусідній Польщі виник дефіцит спирту, оскільки з нього виготовляють антисептики. Хоча польська індустрія виробництва спирту і алкогольних напоїв теж дуже потужна… схвалений закон України щодо протидії поширенню коронавірусу передбачає звільнення від імпортних мит і податку на додану вартість певної продукції. Це, в тому числі і антисептики, і спирт».

3.Діалог між «Укрзалізницею» та портами про можливості забезпечення експорту для українських виробників по ряду товарів.

Це, в принципі, виклик для всіх експортоорієнтованих галузей — у тому числі зернової, металургійної. Це питання спроможності «Укрзалізниці» доставити продукцію до портів, а портів — переробити всю цю продукцію. Ці проблеми виникають регулярно, але єдиний спосіб їх урегулювання — постійний діалог. Між виробниками, залізницею, портами. І уряд намагається забезпечити цей діалог. Позиції, які висловлюють галузеві асоціації, уряд бере до уваги, намагаючись знайти певний механізм. А цей механізм готує налагодження логістики: це постійний діалог; потрібно розуміти, що відбувається щодня — по певних категоріях товарів, тарифах, виробниках».

4.Визначення необхідних та можливих об’ємів аграрного експорту для збереження нацбезпеки.

Тут і товари, якими ми годуємо весь світ — соняшникова олія, кукурудза. І товари, які ми дуже багато експортуємо, але стосовно яких маємо бути завжди й дуже обережними, — це пшениця. Особливо продовольча. Бо це стосується як міжнародної продовольчої безпеки, так і власне української. Тому в нас ведуться постійні діалоги з галуззю, щоб успіх нашої пшениці за кордоном не призвів до нестачі в Україні… Україна є важливим гравцем, який забезпечує продовольчу безпеку — не тільки свою власну, а й інших регіонів: Африки, Близького Сходу, по деяких сегментах — Китаю, Європейського Союзу, де ми є дуже великим постачальником продукції, без якої європейське сільське господарство не втримається».

5.Збільшення імпорту продукції, якої бракує в Україні.

Є ринки, де ми залежимо від імпорту, — наприклад, як це не дивно, гречка. Тут ми маємо негативну тенденцію зменшення посівних площ в Україні. Це пов'язано зі зміною клімату та структури українського сільського господарства. Посіви гречки мігрують у сприятливіші регіони. Тому в нас зростає частка імпорту в такому товарі як улюблена українцями гречка. І тому, щоб у нашого споживача був доступ до цього товару, нам важливо забезпечити більше його імпорту».

Нагадаємо, парламент ухвалив пакет законів для підтримки бізнесу в час карантину. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

11 грудня 2020
Угода про асоціацію з ЄС поширює на Україну всі ключові директиви у сфері захисту довкілля
Угода про асоціацію з ЄС поширює на Україну усі ключові директиви у сфері захисту довкілля. Про це заявив торговий представник, заступник...
12 липня 2020
Україні політично вигідно заборонити хлорпірифос, – Тарас Качка
Рішення про введення в Україні заборони на хлорпірифос і хлорпірифос-метил політично прийнято. Про це розповів заступник міністра розвитку...
15 квітня 2020
Коронавірус-2020 та харчова безпека: чи буде Україна з продовольством, а бізнес із гривнею
У період карантину через загрозу та поширення коронавірусу, як в Україні, так і у світі постало питання продовольчої безпеки. В умовах зміни політики...

Вибір редакції

22 лютого 2022
Галина Янченко: Шквалу земельного рейдерства в Україні у найближчі роки не очікується
Відкриття ринку землі та пожвавлення інтересу інвесторів, земельне та аграрне рейдерство, реформа доданої вартості та як Україні скористатися...
15 лютого 2022
Тимчасова комісія ВР з розслідування земельних питань – пугач для громад чи ефективний інструмент контролю?
Першого лютого 2022 року була створена Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування можливих фактів незаконного та неефективного...