У Раді з’явився законопроєкт, мета якого – підтримка малих і середніх фермерів
У Раді з’явився законопроєкт, мета якого – підтримка малих і середніх фермерів

У парламенті зареєстровано законопроект №3205 «Про Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві», який має на меті підтримку малих і середніх фермерських господарств», мета якого — підтримка малих і середніх фермерських господарств. Про це повідомляє АgroРolit.com.

У пояснювальній записці до нього йдеться, що за даними Національного банку України, станом на 01.11.2019 р. кредити, надані у сільське господарство, становлять понад 63,5 млрд гривень. Водночас середньозважена ставка за користування кредитами складає  16,5% річних.

До того ж, за даними суб’єктів господарювання, при зверненні до банків, відсотки за користування кредитами для підприємств малого та середнього бізнесу становлять у середньому 22-24% річних, тоді як для інших підприємств вони складають близько 17-19% річних.

Найбільші обсяги кредитів залучаються такими підприємствами на короткострокову перспективу (до 12 місяців) для покриття своїх поточних витрат. Відсутність довгих кредитів, а також предмету застави та історії кредитування, позбавляє можливості малі та середні підприємства здійснювати інвестиції у сільське господарство.

Одним із шляхів вирішення проблем, які спостерігаються за кредитування аграрного сектору (високі процентні ставки, відсутність предмету застави), а також гарантування ризиків неповернення кредитів є створення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві (далі – Фонд), що дозволить покращити доступ малих та середніх суб’єктів господарювання агропромислового комплексу до банківських кредитів, зменшивши вартість їх залучення, а також мінімізувати ризики можливого неповернення кредитів, – зазначили автори законопроєкту.

Проєктом Закону розроблено з метою підтримки малих та середніх суб’єктів підприємництва, включаючи фермерські господарства, шляхом часткового гарантування виконання зобов’язань таких суб’єктів перед фінансовими установами за кредитними договорами з метою створення умов для стабільного функціонування ринку землі та сільського господарства в Україні.

Законопроєктом передбачається надання можливості українцям вільно розпоряджатися своєю власністю, включно із землею та капіталом, та отримувати за розпорядження нею справедливу вартість шляхом зняття мораторію на обіг земель сільськогосподарського призначення. З метою створення умов для стабільного функціонування ринку землі та сільського господарства в Україні пропонується створити Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві, — ідеться у пояснювальній записці.

Метою діяльності Фонду є підтримки малих і середніх суб’єктів підприємництва (у власності та/або користуванні яких перебувають землі сільськогосподарського призначення у обсягах, що не перевищують                       500 гектарів), котрі здійснюють первинне виробництво сільськогосподарської продукції шляхом гарантування виконання зобов’язань таких суб’єктів за кредитними договорами з метою створення умов для стабільного функціонування ринку землі та сільського господарства в Україні.

Завданням Фонду є надання часткових гарантій за кредитними зобов’язаннями малих і

Проєктом Закону також визначаються органи управління Фонду, вид діяльності та джерела фінансування Фонду.

Авторами законопроекту є група депутатів партії «Слуга народу»: Чорноморов А.О, Салійчук О.В., Нагаєвський А.С., Шол М.В., Грищенко Т. М., Кириченко М.О., Соломчук Д.В., Бунін С.В., Тимофійчку В.Я., Тарасов О.С.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

13 березня 2020
Посадовці Мін'юсту вимагали хабар у фермера за призначення на посаду директора одного із державних сільгосппідприємств
Співробітники Служби безпеки України у межах протидії високопосадовій корупції викрили керівників структурних підрозділів Міністерства юстиції та...
21 січня 2020
Ринок землі: закон про землю має виростити середній аграрний клас, а не земельних рантьє – заява
Законопроект про ринок землі та загалом земельна реформа в Україні мають запускатися у такому вигляді, щоб результатом стала поява великої кількості...
30 липня 2018
Якими програмами можуть скористатися малі та середні аграрії – Німецько-український фонд
Німецько-український фонд  (НУФ) пропонує чотири основні програми для розвитку малого і середнього бізнесу в Україні: програму...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...