Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!
Реанімація Санітарно-епідеміологічної служби (СЕС) в Україні — це наслідок головних чотирьох проблем, які так і не були вирішені в галузі. Про це повідомив в ексклюзивному коментарі AgroPolit.com представник депутатської групи «За майбутнє», секретар аграрного комітету Іван Чайківський.
«Зараз уряд вирішує, який варіант обрати: утворити новий орган чи відновити нормальну його роботу в рамках Держпродспоживслужби. Але це не головне питання, бо в процесі реанімації цього відомства стало зрозуміло, що є як мінімум чотири важливі супровідні питання, які впливатимуть на роботу СЕС», — говорить депутат.
Перше питання, пояснює представник депутатської групи «За майбутнє», секретар аграрного комітету Іван Чайківський, – незавершений процес формування Держпродспоживслужби.
Ситуація з передачею функцій СЕС – яскравий приклад. Коли ліквідували СЕС, то його функції почали передавати до Держпродспоживслужби (ДПСС). Втім процес затягнувся до нині через бюрократичну тяганину за повноваження та майно між Міністерством охорони здоров’я та Держпродспоживслужбою. Тож в цьому слід поставити крапку, а також – завершити реформу ДПСС», – каже він.
Друге – неготовність до швидкого реагування у випадку виникнення форсмажорних епідеміологічних загроз в країні, як от коронавірус. Також є прогалини у боротьбі з іншими захворюваннями.
Третє – дефіцит кваліфікованих кадрів для роботи в СЕС.
За останні 4 роки освітня система не випустила жодного фахівця, який би міг поповнити лави СЕС. З цим потрібно щось теж робити, якщо хочемо утримати свої експортні позиції та захистити свій внутрішній ринок та громадян від потенційних загроз», — каже Іван Чайківський.
Четверте питання, за його словами, — як зробити безболісним процес поновлення повноважень СЕС, зокрема, під час проведення перевірок.
«Йдеться про те, щоб уникнути факту корупції. Як це зробити? Запровадити відео-фіксацію таких перевірок бізнесу», — підсумовує він.
Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!