У Кабінеті міністрів України розглядають три моделі визначення функціонування колишньої Санепідемслужби. Увага до відомства виникла через спалах коронавірусу у світі. Реорганізацією СЕС буде займатися головний санітарно-епідеміологічний лікар Віктор Ляшко, якого призначили на прохання РНБО. Як розповіло джерело AgroPolit.com і уряді, форму діяльності санепідемнагляду буде визначено у найближчі дні.

Сьогодні в уряді є три моделі визначення функцій колишньої СЕС, це робота санепідемнагляду виключно в межах МОЗ, друга – діяльність в межах Держпродспоживслужби та третя – в умовах розподілу функцій між МОЗ та Держпродспоживслужбою, подібно до того, як це є зараз.

Тимчасово, до внесення змін до законодавства, уповноважити заступника Міністра охорони здоров’я Ляшка Віктора Кириловича. Здійснювати повноваження, які належать до компетенції головного державного санітарного лікаря України в частині повноважень з епідеміологічного нагляду (спостереження), а також повноважень щодо запобігання виникненню і поширенню інфекційних хвороб людини, локалізацію та ліквідацію їх спалахів та епідемій, окрім заходів державного нагляду (контролю) та надання документів дозвільного характеру», – зазначається у проекті постанови уряду.  

Додається також, що окрім головного санепідеміолога має бути призначено санепідеміологів у регіонах як з числа працівників ДПСС, так і не з нього.

«Визначити уповноважених осіб на здійснення повноважень головних державних санітарних лікарів відповідних адміністративно-територіальних одиниць, в частині повноважень з епідеміологічного нагляду (спостереження), а також повноважень щодо запобігання виникненню і поширенню інфекційних хвороб людини, локалізацію та ліквідацію їх спалахів та епідемій, окрім заходів державного нагляду (контролю) та надання документів дозвільного характеру», – вказано у документі.

Нагадаємо, кандидат на посаду керівника Держпродспоживслужби Геннадій Супіханов правильним вирішенням питання нагляду назвав передачу усіх функцій колишньої СЕС до Держпродспоживслужби. Він аргументує це тим, що у нагляду немає повноцінного доступу до усіх лабораторій та дослідних центрів в умовах розділення повноважень, а також нагадав про те, що в країні не прийнято законопроект «Про санітарно епідеміологічне благополуччя населення», який би чітко розмежував функції СЕС між МОЗ і ДПСС. Про це більше у інтерв’ю Супіханова за посиланням. Основні 4 проблеми, які можуть бути вирішені в ході повернення СЕС виявив та пояснив представник депутатської групи «За майбутнє», секретар аграрного комітету Іван Чайківський.

Ліквідацію СЕС та перерозподіл її функцій між відомствами було проведено у травні 2017 року постановою уряду №348 для уникнення корупційних ризиків та на вимогу міжнародних партнерів. До того, з 2014 року СЕС фенкціонально увійшла до Держпродспоживслужби разом із іншими контролюючими органами, як Держсільгоспінспекція, Держветфітослужба та Держслужба з питань захисту прав споживачів.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

18 березня 2020
Ліквідація та повернення СЕС не прискорює отримання дозвільних документів
Процеси ліквідації, а тепер – повернення СЕС не забезпечують отримання бізнесом необхідних дозвільних документів своєчасно. Про це розповів...
13 березня 2020
За роботою СЕС пропонують наглядати правоохоронцям
Наглядати за роботою реанімованої СЕС, аби її працівники не вчиняли корупційних дій правоохоронним органам порекоментував депутат парламенту,...
13 березня 2020
Головного санітарного лікаря не уповноважили до надання бізнесу документів дозвільного характеру
Головному санітарному лікарю України Віктору Ляшку надали повноваження видавати для бізнесу документи дозвільного характеру. Про це свідчить...

Вибір редакції

17 червня 2022
Як розвиватимуть агроекспорт і три експортні артерії України – автотранспорт, Укрзалізниця та морські порти
Розблокувати транзит українського продовольства через морські порти і обговорити надання статусу кандидата Україні в члени ЄС – це київське...
22 лютого 2022
Галина Янченко: Шквалу земельного рейдерства в Україні у найближчі роки не очікується
Відкриття ринку землі та пожвавлення інтересу інвесторів, земельне та аграрне рейдерство, реформа доданої вартості та як Україні скористатися...