Мораторій на продаж с/г земель потрібно негайно знімати — точка зору
Мораторій на продаж с/г земель потрібно негайно знімати — точка зору

Таку думку в ексклюзивному матеріалі на AgroPolit.com висловив заступник голови ради асоціації «Земельна спілка України» Андрій Мартин.

Відмова скасування мораторію — «хронічна» проблема. Потерпають від цього, перш за все, власники землі – прості селяни. Вони програють від існуючого статус — кво, аніж отримують зиски, наголошує Мартин: "З точки зору звичайних селян, вони абсолютно нічого не виграють від того, що хтось забороняє їм розпоряджатися їхнім майном". До слова, за його словами, пенсіонер—власник паю міг би отримати непогану надбавку до пенсії, якби продавав гектар за 15—25 тис. грн. Якщо середній розмір паю, пояснив експерт, — 4,5 га, то у такому разі власник паю, щонайменше, отримав би 67 тис. грн, тобто приблизно в 61 раз більше, ніж мінімальна пенсія.

За його словами, право власності на земельні ділянки — це гарний старт для залучення інвестицій на селі. "Власність — це головна умова, щоб почати інвестувати кошти", — вважає експерт у сфері земельних відносин.

Інвестори — це те, що потрібно аби повернути село з глибокої депресії. Такі власники могли б більш ефективно використовувати власні земельні ділянки, займатися агробізнесом з високою доданою вартістю, закладати сади, будувати меліоративні поруди, тощо.

«Оренда в сфері земельних відносин, — це взаємні зобов'язання власника ділянки і орендаря. Останній зможе передавати свої зобов’язання іншій особі, не погоджуючи це з власником. Це призведе до масових порушень прав власників земельних ділянок та й взагалі означатиме, що ринку землі і за горизонтом не видно», — пояснює експерт.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

4 липня 2016
Мораторій на продаж землі паралізує ринок у 96% с/г земель ― дослідження
Мораторій на продаж землі (який продовжувався 7 разів) паралізує ринок у 96% сільськогосподарських земель. Про це йдеться у дослідженні проекту...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...