Ринок землі: «Слуга народу» та ОПЗЖ у неділю переглянуть на робочій групі правки до земельного закону
Давид Арахамія

Голова депутатської фракції «Слуга народу» (СН) Давід Арахамія розповів в коментарі для AgroPolit.com про домовленість представників монобільшості в парламенті з «Опозиційним блоком – За життя» (ОПЗЖ) щодо розгляду правок до законопроекту 2178-10 про відкритий ринок сільськогосподарської землі.

Як повідомив Арахамія, розглядати процедуру проходження правок вони будуть 19-20 січня, під час засідання між представниками СН та ОПЗЖ.

Я вам назву деякі статистичні дані. З 4100 правок до законопроекту 2178-10, від «Голосу» надійшло – 9 правок, від ЄС – 52, «Довіра» – 37, від депутатської групи «За майбутнє» –  трохи більше 40, від «Батьківщини» – 338 і від ОПЗЖ – 3208. Попередньо ми провели засідання голів фракцій. Я заявив, що ми можемо пройти комітетом за нормальною процедурою, відповідно до меморандуму. До речі, це буде друге читання меморандуму, адже перший не спрацював і ми його перенесли до другого читання з доопрацюванням. Але, станом на сьогодні, ми не змоделювали ситуацію, як будемо вирішувати питання з цими 3 тис. правок від ОПЗЖ. Тож вирішили, що в неділю й понеділок наша робоча група: я, пан Сольський та представник від ОПЗЖ змоделюємо розгляд цих правок, їхнє об’єднання за ідентичними ознаками та інше. А у вівторок вже буде зрозуміло – якщо ми знайшли компроміс, то підемо знов через аграрний комітет, якщо ж не знайдемо – підемо відразу до зали Верховної Ради», – повідомив Давид Арахамія.

 Арахамія також уточнив, що з представниками інших політичних партій, представлених у парламенті, котрі теж подали правки до законопроекту 2178-10, вони домовилися про розгляд безпосередньо у залі ВР.

«Правки від «Батьківщини» та інших політичних сил ми готові розглядати відразу в залі ВР, тому ми домовилися з представниками всіх фракцій, що у неділю ми зустрічаємося лише з представниками ОПЗЖ. Якщо знайдемо з ними спільну мову, то знову радимося з усіма фракціями і приймаємо це меморандумом другого читання. Транслювати нашу недільну зустріч у ЗМІ не будемо, адже це марудна бюрократична робота, яка мало кого зацікавить», – повідомив Арахамія.

Які кроки будуть у ОПЗЖ, якщо їхні поправки не врахують, поцікавився AgroPolit.com у нардепа, голови політради ОПЗЖ Віктора Медведчука.

 Якщо ці поправки не приймуть, значить законопроект 2178-10 лишиться у тому вигляді, який не дозволяє його прийняти… Якщо наші поправки не врахують, то ми зробимо подання до КСУ щодо нього… Є ще один момент: з 1 січня 2020 року не діє мораторій на продаж с/г землі. Так уже було у січні 2007-го, листопаді  2009-го й січні 2010 року, тому всі укладені в той час договори про купівлю/продаж землі були визнані недійсними в судах. Так буде і цього разу – за період з 1 січня по 1 жовтня 2020 року – укладені  договори покупки/продажу землі будуть згодом визнані недійсними», – говорить він.

Хронологію прийняття і голосування за земельний законопроект 2178-10 читайте у матеріалі «Бій за землю переноситься на січень: чи збереться Рада на позачергове засідання, щоби прийняти земельний закон?».  

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

13 січня 2022
У 2022 році приватизують Одеський припортовий завод – Офіс президента
У 2022 році відбудеться приватизація таких великих державних підприємств, як Об’єднану гірничо-хімічну компанію (ОГХК),...
20 вересня 2021
Одеський припортовий завод призупинить роботу через борги за газ
З 22 вересня Одеський припортовий завод призупиняє свою роботу через борги за газ. Про це на сторінці у Facebook повідомив перший заступник...
27 листопада 2020
Одеський припортовий вироблятиме  медичний кисень
Одеський припортовий завод отримав ліцензію на виробництво рідкого медичного кисню для забезпечення ним опорних лікарень регіону. Про...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...