Ринок землі в Україні: посол Франції порадив уникнути концентрації земельних наділів в руках обмеженого кола людей
Ринок землі в Україні: посол Франції порадив уникнути концентрації земельних наділів в руках обмеженого кола людей

Посол Франції в України Етьєн де Понсен вважає, що необхідно уникнути зосередження великих наділів землі в обмеженого кола осіб після відкриття ринку землі. Про це він заявив на прес-конференції в Києві, передає Уніан.

«Говорячи про лібералізацію продажу землі, я зауважу, що насправді доречно бути надзвичайно обережними, оскільки це питання є вельми чутливим. Ми вважаємо, що кожен народ має суверенне право визначити ту модель, організацію цього сектору, яка вважається йому доречною», — зазначив де Понсен.

Водночас, на його переконання, відкриття ринку землі зможе забезпечити додаткове економічне зростання для України.

На моє переконання, в Україні можливо занадто зосереджується дискусія на лібералізації доступу саме до продажу і придбання землі, але недостатньо приділяється увага тому, як уникнути надмірних земельних володінь суто в рамках дії ринкових механізмів, — зауважив посол.

Зокрема, він підкреслив, що важливо запобігти ризику утворення занадто великих сільськогосподарських володінь — у багатьох країнах західної Європи дотримувалися саме такого підходу.

За словами посла, французькі експерти приїжджали в Україну, аби поділитися власним досвідом.

Якщо ми повністю лібералізуємо земельний ринок, і буде правити лише ринковий закон, це відкриє шлях до тенденції безкінечного зосередження земельних володінь серед обмеженого кола суб'єктів, — сказав дипломат.

А надмірна концентрація землі в обмеженого кола осіб, засерігає дипломат, призведе до «зменшення додаткової вартості, яка буде вироблятися у сільській місцевості і буде призводити до занепаду сільських регіонів в Україні».

«Саме з цих міркувань в країнах західної Європи були вироблені і запроваджені механізми регулювання, які дозволяють запобігти цим негативним феноменам», — підсумував де Понсен.

Нагадаємо, Зеленський ініціює зменшення концентрації сільгоспземлі в одних руках до 10 тис. га.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

20 грудня 2019
Тимофій Милованов розкритикував законопроект Тимошенко про ринок землі 11-річної давності
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов розкритикував законопроект №2143 про ринок землі, який лідерка...
20 грудня 2019
Дмитро Разумков: Комітет повинен завершити розгляд правок до законопроекту про ринок землі до 10 січня
Комітет з питань аграрної політики повинен завершити розгляд правок до законопроекту земельної реформи до 10 січня 2020 року. Про це заявив...
20 грудня 2019
Оформити неуспадковану земельну спадщину можна буде до 2024 року
Термін оформлення права на неуспадковану земельну спадщину або невинтребувані земельні паї спливає 1 січня 2024 року, але це можна зробити й зараз у...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...