Сімейній фермі допоможуть “вийти з тіні” — Івченко
Сімейній фермі допоможуть “вийти з тіні” — Івченко

Комітет з питань аграрної політики підтримав законопроект “Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств)” (№4438). Про це повідомляє заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Вадим Івченко.

«Він пройшов атестацію економічних експертів, які, до речі, дали йому дуже високу оцінку, також ми отримали підтримку від Мінагрополітики і зараз чекаємо на розгляд цього законопроекту у Податковому Комітеті. Хочу зазначити, що за відгуками колег, вірогідність підтримання його у Верховній Раді дуже висока.Для чого декілька місяців ми проводили розрахунки та виписували юридичні та економічні норми? Зараз покроково розглянемо, які головні новації (за цим законом) чекають на сімейних фермерів», — розповідає він.

Головна мета — створити сприятливі умови для розвитку сімейних фермерських господарств і унормувати відношення між господарствами та державою.

По-перше: запроваджується (окрема) п'ята група суб'єктів господарювання платників єдиного податку (фізичні особи-підприємці, які здійснюють господарську діяльність у формі сімейного фермерського господарства) яким надається статус сільськогосподарського товаровиробника. Також встановлюються порядок обрання та переходу на відповідну систему оподаткування та чіткі критерії для суб'єктів даної групи.

— Для того, аби потрапити до п'ятої групи платника податку річний дохід СФГ не повинен перевищувати 1,5 млн гривень. Порядок визначення доходів та їх склад запропоновано визначити однаковим для цієї групи.

— СФГ не можуть наймати працівників, крім праці безпосередньо членів сім'ї платника податку та осіб для виконання сезонних та окремих робіт, що пов'язані з діяльністю господарства

— Ставку податку пропонуємо визначати органам місцевого самоврядування у межах від 1 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати. Також, на суб'єктів п'ятої групи поширюються всі обмеження щодо оподаткування які стосуються першої та другої груп в разі здійснення ними іншої діяльності або якщо буде перевищений обсяг прибутків.

«Ми запропонували встановити 5-річні податкові канікули (звільнення від сплати єдиного податку: податку на прибуток, ПДФО, ПДВ, податку на майно та рентної плати). Окремо сплачується лише тимчасовий податок — військовий збір 1,5% та за законом голова СФГ і члени сім’ї можуть добровільно реєструватися платниками ЄСВ. Також на цей час сімейні фермерські господарства звільняються від перевірок контролюючими органами», — каже депутат.

Ще одна позитивна норма: сімейне фермерське господарство може вести декілька видів господарської діяльності (наприклад, відкрити сімейний магазин).

Також, платники п'ятої групи звільняються від обов'язку використання реєстраторів розрахункових операцій.

"Що очікуємо після прийняття цього закону? Найголовніше приблизно 300 тисяч господарств перейдуть у статус сімейних ферм (спочатку як фізична особа). Загальна площа використовуваних земель сягне 5 млн гектарів. Приблизно пів мільйона осіб з сільської місцевості матимуть роботу і стабільний заробіток. Щодо інтересів держави — зміна статусу не потягне бюджетних витрат або недоотримань. По мірі укрупнення господарств та після 5 років звільнення від сплати податку, за розрахунками наших економістів сума надходжень до бюджету складатиме більше 1 млрд гривень щорічно. І це при обрахунку сьогоднішньої мінімальної заробітної плати! Сьогодні ми стоїмо перед загрозою повного знищення малого фермерства. Їх не тільки потрібно захищати на рівні держави, їм потрібно надати економічні, юридичні та податкові важелі, завдяки яким вони зможуть ввійти в правове та податкове поле, приймати участь у прозорих ринках продукції, мати можливість отримувати державну допомогу та бути задіяними у цільових програмах розвитку фермерства. Після прийняття цього закону буде можливість виходу на організовані ринки і реалізація своєї праці за легальними схемами і ринковими цінами", — наголошує Івченко.

Він додає, що сімейні фермерські господарства виробляють найбільше продукції з доданою вартістю, але на час росту вони потребують державної уваги та можливості навчатись. Для всього цього вони і повинні “вийти з тіні”.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

9 вересня 2016
Чому не можна запускати земельну децентралізацію, або про 5 небезпек законопроекту №4355
Аграрний комітет погодив правки до законопроекту №4355 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень...
2 серпня 2016
Сімейні ферми можуть починати рух вперед
Сімейні фермери більш відкриті для так званого сталого сільського господарства, коли виробництво на фермі збалансовано як економічно, так і технічно...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...