Аграрна наука потребує з бюджету до кінця 2016 року мінімум 89 млн грн — офіційно
Аграрна наука потребує з бюджету до кінця 2016 року мінімум 89 млн грн — офіційно

Сьогодні працівники Національної академії Наук України (НАНУ) вийшли під стіни уряду з вимогою збільшити бюджетне фінансування. Під вікна КМУ вийшли близько тисячі вчених із13-ти наукових інститутів. Серед протестуючих були і робітники НААН.

За підрахунками НААН, додаткові потреби на фінансування аграрної науки ( в перчу чергу, виплату заробітних плат працівникам і нескорочення робочого тижня) до кінця року потрібно додатково ще як мінімум 89 млн грн. З урахуванням цієї суми загальне фінансування НААН буде на рівні минулого року, підсумували в Академії. 

Дивіться фотозвіт із мітингу: Мітинг науковців під стінами Кабміну 15.06.2016

Напередодні протесту робітники НААН, як і решта працівників інститутів НАНУ, отримали лист (він є у розпорядженні редакції) за підписом голови профспілки працівників НАНУ А. І. Широкова з вимогами від протестуючих).

В ньому сказано, що «у зв'язку з катастрофічним станом фінансування науково-технічної сфери, працівники НАН України та інших національних галузевих академій наук 19 квітня 2016 р. провели масштабну акцію протесту і мітинг біля Верховної Ради України. Втім, пропозиція щодо внесення змін до державного бюджету України на 2016 рік щодо збільшення фінансування академій наук так і не врахували.

«Комітет з питань науки і освіти на своєму засіданні розглянув і схвалив проект «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо підвищення державної підтримки Національної академії наук України та національних галузевих академій наук» (реєстр. No 4477 від 20.04.2016 р.), — зазначаэться у документі. 

Законопроектом передбачено збільшення фінансування академічної науки на 621,782 млн грн., у т.ч. НАН України – на 483,362 млн грн. Але далі почалось блокування позитивного вирішення проблеми. Законопроект так і не було розглянуто на засіданні Комітету з питань бюджету (ніби-то через заперечення з боку Мінфіну). Запланована зустріч делегації профспілки з прем'єр-міністром України якщо не скасована, то відкладена на невизначений термін», — сказано у цьому листі. 

За таких обставин, підкреслено у листі, «академічна громада не може чекати милостині від влади, яка ховає свої статки по офшорах, а для народу готує лише все нові і нові тарифи та побори». «Якщо сьогодні багато інститутів працюють 3-4 дні на тиждень, то скоро оплачуваним залишиться лише 1 день.

Зважаючи на викладене, Президія ЦК профспілки ухвалила рішення про проведення нової акції протесту 15 червня 2016 р. з пікетуванням Кабінету Міністрів України», — говориться там.

У листі висунуто ряд вимог (приводимо їх повний перелік):

1. Невідкладне прийняття законопроекту No 4477 щодо збільшення фінансування НАН України і національних галузевих академій наук по загальному фонду Державного бюджету України 2016 р. на 621,782 млн.грн.

2. Під час підготовки проекту державного бюджету України на 2017 рік взяти до виконання ст.36 і ст.48 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» щодо оплати і стимулювання праці наукового працівника та фінансового забезпечення наукової і науково- технічної діяльності з урахуванням етапів, визначених прикінцевими і перехідними положеннями.

3. Проведення зустрічі делегації профспілки з прем'єр-міністром України В.Б.Гройсманом.

ЦК профспілки направить відповідні звернення парламентським фракціям із закликом підтримати акцію протесту та її законні вимоги.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

16 червня 2016
В КПІ започаткували створення «аграрної» долини — Гордійчук
Освіта і бізнес спільно працюватимуть над збільшенням наукового потенціалу українського агробізнесу. Це стало можливим завдяки підписанню договору...
15 червня 2016
В Раді відкрилася виставка наукових досягнень НААН — офіційно
У парламенті відкрилась виставка наукових досягнень НААН України та національних галузевих академій наук. Таким чином науковці намагаються бути...
8 червня 2016
НААН презентує віртуальну виставку досягнень вчених у рамках "Агро-2016" — прес-служба
В рамках «Агро-2016» Національна академія аграрних наук України (НААН) презентувала 2 модулі з досягненнями своїх вчених. Перший модуль...

Вибір редакції

22 травня 2023
Земля України попри війну – надійний інвестиційний ресурс
Сільськогосподарська земля України залишається надійним інвестиційним об'єкт. Аналіз ринку землі читайте на AgroPolit.com у блозі голови асоціації...
18 травня 2023
Зернова угода і стратегія розвитку повоєнного аграрного потенціалу України
Зернова угода продовжена ще на два місяці. Тож зерновий коридор Чорним морем діятиме до 18 липня 2023 року. Світ продовжить отримувати українську...
17 квітня 2023
Зерновий фронт ЄС: чому Польща, Угорщина, Словаччина блокують аграрний експорт з України?
Був один, а стало два «фронти» для України. Перший – військова агресія росії. Другий (економічний) відкрився наприкінці минулого...