Чому Україні потрібен кредит МВФ, – Милованов
Чому Україні потрібен кредит МВФ, – Милованов

Відсутність програми підтримки України Міжнародним валютним фондом (МВФ) призведе до економічної кризи. Про це на своїй сторінці у facebook написав міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.

«Всі економічні експерти й інвестори кажуть, що програма з МВФ потрібна. Але одночасно багато не-економістів пропонують «послати» МВФ. На мою думку, відсутність програми призведе до економічної кризи. А пропозиції «послати» МВФ є безвідповідальними, або робляться тими, хто не розібрався в суті ролі МВФ для України. Насправді, питання з МВФ не про гроші. А про довіру до економіки України. МВФ – такий собі маркер довіри», – написав він.

За його словами, якщо є підтримка МВФ, то  є довіра внутрішніх та міжнародних інвесторів до стану української економіки та програми розвитку економіки, а також до дій керівництва держави. Як наслідок – інвестиції та міжнародна торгівля.

Великі інвестори, власники великих українських та міжнародних бізнесів, а також внутрішні експерти орієнтуються на позицію МВФ, коли оцінюють стан економіки, – додав Милованов.

Він назвав умови надання допомоги:

1. МВФ надає позику лише за умов впевненості, що економічна політика держави відповідальна. Тобто тоді, коли на їхню думку дії Уряду, НБУ та влади в цілому є виважені та обґрунтовані. Якщо програми немає, то для інвесторів це означає, що можуть бути ризики. Тоді інвестори — внутрішні та міжнародні — будуть співпрацювати з Україною на інших умовах: вищий відсоток, менші суми інвестицій. А що більший відсоток за позикою платить держава, то, відповідно більший відсоток – економіка і, врешті-решт, платники податків – ми з вами. Так само менша сума інвестицій означає менше економічне зростання, менші зарплати, менші надходження в бюджет.

 2. МВФ надає кредити Україні під низький відсоток $2-3%. Це рівень інфляції в доларі. Тобто ми майже нічого не втрачаємо, а інколи (якщо гривня посилюється) навіть заробляємо на такому кредиті. Але більш правильно сказати, що зазвичай гроші ідуть в резерви Національного банку України і не використовуються — це кошти на випадок економічних проблем. З часом ми їх повертаємо, і потім або беремо кредит знову, або купуємо резерви за гривню.

Тому для України зараз – після підтвердження програми МВФ на робочому рівні — важливо залучати нових інвесторів щоб зростала економіка, збільшилася кількість робочих місць для наших людей, показник рівня заробітної плати досяг рівня європейського. А кошти МВФ були фінансовою подушкою в нашій економіці, – написав міністр.

Нагадаємо, що 40% топ-менеджерів очікують поліпшення бізнес-клімату протягом наступних півроку, водночас 53% вагаються, чи буде Україна вигідним ринком для заходу нових інвесторів. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

25 жовтня 2019
Нацбанк говоритиме з МВФ про бюджет і ринок землі
Під час візиту місії Міжнародного валютного фонду до України сторони обговорять питання Державного бюджету на 2020 рік, законопроект...
10 жовтня 2019
Українські міністри вирушать в США для перемовин з МВФ наступного тижня, — Олексій Гончарук
Як повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук, вже наступного тижня група міністрів вирушає в США для участі у щорічних зборах Світового...
12 вересня 2019
Місія МВФ прибула до України
Місія Міжнародного валютного фонду прибула до України для переговорів щодо початку нової програми співпраці з Україною до кінця року. Про це заявив...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...