Міжнародні кредитори Бахматюка ініціюють зустріч в уряді
Міжнародні кредитори Бахматюка ініціюють зустріч в уряді

Група міжнародних кредиторів агрохолдингів «Укрлендфармінг» (група ULF) і «Авангард», які належать Олегові Бахматюку, запропонувала прем'єр-міністрові Олексію Гончаруку, міністрам фінансів і економіки Оксані Маркаровій і Тимофію Милованову обговорити наслідки у зв'язку з ситуацією навколо Бахматюка і ULF. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Оскільки обсяг боргових вимог є значним, а також з огляду на той факт, що відповідні міжнародні кредитори представляють важливих для України зарубіжних інвесторів, ми будемо дуже вдячні, якщо найближчим часом отримаємо вашу оцінку ситуації, в якій опинилася група ULF», – йдеться у листі кредиторів.

Згідно з документом, він спрямований від імені Gramercy Funds Management LLC, Експортно-імпортного банку США, Pala Assets Limited і Експортно-кредитного агентства Королівства Данія EKF, а також від імені членів координаційного комітету, який представляє інтереси незалежних міжнародних кредиторів ULF і «Авангарду».

У листі уточнюється, що загальна сума тіла боргових зобов'язань групи ULF становить приблизно 1,65 млрд дол. і складається із близько $1,25 млрд боргових зобов'язань перед міжнародними кредиторами і близько $400 млн – перед українськими банками (включаючи державні Укрексімбанк, Ощадбанк).

У свою чергу, борг перед міжнародними кредиторами становить близько $775 млн у вигляді єврооблігацій і $475 млн у вигляді кредитної заборгованості перед європейськими й американськими банками (і їх відповідними страховиками кредитного ризику).

Згідно з документом, сукупні основні боргові зобов'язання групи ULF перед членами коордкомітету — приблизно $370 млн.

Як вам, напевно, відомо, значна частина фінансових зобов'язань групи ULF перебуває в стані дефолту, починаючи з 2017 року. Рішення для цієї ситуації поки не знайдено, попри неодноразові спроби узгодження реструктуризації з групою ULF і її кінцевим бенефіціарним власником Олегом Бахматюком, – нагадують кредитори.

Нагадаємо, що в компанії Ukrlandfarming вважають, що оголошення в розшук Олега Бахматюка у справі рефінансування VAB-банку — юридичний нонсенс, адже спочатку мала би бути вручена підозра, чого по факту не відбулося. 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

21 січня 2021
Банківська реформа: збільшення ефективності механізмів врегулювання боргів та посилення захисту прав кредиторів
Дві основні реформи банківського сектору на 2021 рік — збільшення ефективності механізмів врегулювання боргів та посилення захисту прав...
9 травня 2020
За два роки прогнозують здешевлення долара вдвічі
Після 2022 року можна очікувати здешевлення долара у 2 рази. Такий прогноз озвучив у...
30 грудня 2019
Бахматюк розповів, що буде з Ukrlandfarming у контексті судового процесу щодо VAB Банку
Власник Ukrlandfarming Олег Бахматюк планує повернутися в Україну і продовжити розвивати свій бізнес. Про це він розповів у ексклюзивному інтерв'ю...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...