Озвучено причину стримування інвестування в АПК
Олексій Сидоров

Відсутність приватної власності на землю – це відсутність довгострокового планування та інвестування. Про це заявив Олексій Сидоров, директор по стратегії та розвитку AGROMINO та RESILIENT під час виступу на Земельному віче, організованому радником прем’єр-міністра, депутатом парламенту 8-го скликання Олексієм Мушаком та AgroPolit.com, Latifundist.com, Kurkul.com.

За його словами, відкриваючи ринок, ми повинні думати не тільки про людей, які працюють в компаніях з іноземними інвестиціями, а й про 7 млн пайовиків.

«Понад 2 десятиліття тому хтось «дуже розумний» вирішив, що українці, як народ, не дозріли, що українці – люди недалекі і не зможуть розпорядитися своєю землею. І ввели мораторій. Через багато років влада так і не змінила своє ставлення до людей. Постраждали люди, бізнес (особливо аграрії)», – заявив Сидоров.

Олексій Сидоров нагадує, що земля не могла бути заставою в банку, бізнес не міг брати кредити, не міг розвиватися, використовувати потенціал і динаміку ринкових відносин у земельній сфері. У підсумку: корупція, рейдерські схеми стали буденністю, частина бізнесу пішла в тінь.

Відкриваючи ринок, ми повинні думати не тільки про людей, які працюють в іноземних компаніях з іноземними інвестиціями, а й про 7 млн пайовиків, які через те, що ринок буде обмежений, так і не отримають реальної оцінки вартості своєї землі», – заявив Сидоров.

За його словами, українська земля зараз коштує копійки. І ніколи не досягне тих очікувань, які на неї покладають. По суті, ця земля буде куплена місцевими феодалами, своїми царьками. У людей заберуть землю і залишать ні з чим. А відсутність приватної власності на землю – це відсутність довгострокового планування та інвестування на користь якихось короткострокових і середньострокових проектів.

Ми повинні розуміти, що, перш за все, компанії з іноземним капіталом працюють в Україні на українських законах. В компаніях працюють українці. Наша компанія працює з 2007 року. Ми через рік будемо святкувати повноліття. У цій компанії працює тисяча людей, з яких 990 – українці. Це менеджери, працівники, топ-менеджери, які ухвалюють управлінські рішення. За ці роки в Україні вкладено мільярди гривень. Це люди, тохнології. Це гроші, які прийшли в Україну ззовні. Не попросивши в України нічого. Та модель, яка зараз пропонується з обмеженнями або повністю з відсутністю доступу, робить нас усе ж мішенню, і до нас будуть приходити всі – починаючи від сусіднього фермера й закінчуючи заїжджими рейдерами», – впевнений Сидоров.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...