Оборот торгівлі агропродукцією між Україною та ЄС сягнув рекордних $7,5 млрд
Оборот торгівлі агропродукцією між Україною та ЄС сягнув рекордних $7,5 млрд

У січні-вересні 2019 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та  Європейським Союзом збільшився проти торішніх показників за відповідний період на 23% і сягнув рекордного показника у $7,5 млрд. Про це поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов,повідомляє сайт інституту.

До того ж, зазначив він, позитивне сальдо склало $3,2 млрд .

Найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються сім країн: Нідерланди, Польща, Німеччина, Іспанія, Італія, Франція та Бельгія.

На помітне місце у рейтингу претендує Бельгія, з якою, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, обсяги взаємної торгівлі України аграрною продукцією збільшились на 19% – до $401 млн", – зазначив експерт.

Сукупна частка цих семи країн становить близько 4/5 обороту взаємної торгівлі сільськогосподарськими товарами. Очевидно, потенціал у цій сфері щодо решти країн для України далеко не вичерпано, наголосив Микола Пугачов.

За його словами, основні обсяги поставок до Європи Україна забезпечує за рахунок зернових та олійних культур, а також соняшникової олії і макухи.

За даними на середину жовтня, у 2019 році вітчизняні експортери вже повністю використали безмитні експортні квоти на поставки до Європейського Союзу меду (основна й додаткова), цукру, ячмінної крупи і борошна, обробленого крохмалю, консервованих томатів, яблучного і виноградного соків, кукурудзи (основна і додаткова), пшениці, м’яса птиці та вершкового масла.

Як і в попередні роки, значна частка квот залишається з нульовим або незначним відсотком використання. А це означає, що вітчизняні виробники агропродовольчої продукції не готові повною мірою реалізувати свій експортний потенціал на європейському ринку, – зауважив експерт."

І додав:

Загалом, за збереження наявних тенденцій Україна за результатами повного 2019 року встановить новий рекорд в аграрному експорті до Євросоюзу".

Нагадаємо, що названо найбільш затребувані українські продукти в Європі.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

16 січня 2020
Дефіцит торгівлі України товарами за 11 місяців зріс на 5,7%
Дефіцит зовнішньої торгівлі України товарами у січні-листопаді 2019 року становив $9,37 млрд , що на $504,2 млн, або 5,68% більше, ніж за аналогічний...
18 листопада 2019
Дефіцит торгівлі товарами України продовжує збільшуватися
Негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами за 9 місяців 2019 року становило майже $7,1 млрд, що на $549,9 млн більше у порівнянні з аналогічним...
12 листопада 2019
У 2019 році український аграрний експорт становив $15,8 млрд
За період із січня по вересень 2019 року експорт продукції аграрної галузі склав $15 775,6 млн, що на 21,5% або $2 795 ,9 млн більше, ніж за...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...