Озвучено 6 пропозицій стратегії реформування Держгеокадстру
Озвучено 6 пропозицій стратегії реформування Держгеокадстру

Держгеокадастр має зникнути.  Натомість усі його функції, пов’язані з землею (які не відійдуть на місця разом із передачею с/г земель) слід автоматизувати. Про це заявив голова громадської організації «Прозора земля» Володимир Коваленко, йдеться у екслюзивному матеріалі AgroPolit.com.

Фахівець озвучив 6 пропозицій стратегії реформування Держгеокадстру:

  • Держгеокадастр повинен займатися тим, що прописано у нього в назві: геодезією, картографією і кадастром. Всі інші повноваження, які цей орган зараз виконує, є схемами корупції. 
  • Необхідно прибрати непотрібні багаторівневі перевірки документації із землеустрою — погодження, експертизи, перевірку документації при внесенні в кадастр тощо. До речі, Держгеокадастр сертифікує розробників такої документації, що повинно гарантувати якість і законність розробленої документації. Також Держгеокадастром повинна бути гарантована відкритість і доступність даних Державного земельного кадастру й інша вихідна інформація, яка дасть можливість розробникам володіти усіма вихідними даними для якісного виконання роботи.
  • Якщо держава не в силах контролювати людський фактор і таким чином викорінити корупцію, то необхідно створити такі умови й правила у відносинах із державними органами та органами місцевого самоврядування, які б виключили можливість зловживання повноваженнями. Що, власне, ми зараз і спостерігаємо у діях уряду — законодавча лібералізація усіх процесів і виключення людського фактора шляхом створення електронних сервісів для отримання послуг від держави. Тому насамперед необхідна автоматизація отримання всіх послуг від Держгеокадастру і зміни в земельне законодавство.
  • Подання заяв через єдиний електронний кабінет в онлайн-режимі (ця функція повинна бути реалізована через сайт Державні послуги онлайн «Дія» — «Країна в смартфоні»).
  • Проект відведення земельної ділянки має розроблятися в електронній формі, формуючи проект (заповнюючи необхідну форму документа й завантажуючи дані) безпосередньо в раніше відкритому кабінеті. Спеціальне програмне забезпечення в автоматичному режимі за заданим алгоритмом ухвалює рішення про узгодження цього проекту. У разі відсутності підстави для узгодження проекту програма надсилає заявнику та розробнику проекту звіт із причинами відмови і варіанти усунення помилки.
  • Після отримання позитивного рішення про погодження проекту система автоматично проводить реєстрацію земельної ділянки в державному земельному кадастрі.

Більше читайте у матеріалі за посиланням.

Нагадаємо, на посаду очільника Держгеокадастру претендують 10 осіб.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

23 жовтня 2019
Висновки про розгляд проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок стали публічними
Від сьогодні Держгеокадастр розпочинає оприлюднювати висновки про розгляд проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Про це...
20 жовтня 2019
ОТГ отримають від Держгеокадастру дві основні функції контролю за землями, – Сольський
Дві основні функції контролю над землями, які отримають громади від Держгеокадастру в межах земельної реформи, назвав Микола Сольський, голова...
17 жовтня 2019
На посаду очільника Держгеокадастру претендують 10 осіб — деталі
На посаду голови Державної служби геодезії та картографії претендують 10 кандидатів. Їхні декларації вже є на сайті Національного агентства...

Вибір редакції

21 січня 2022
Продовольча безпека України, або гасіння пожежі без жодної стратегії
Зростання цін на енергоносії, добрива, продукти харчування та інше вкотре змушує замислитися про готовність України до нагальних викликів та...
18 січня 2022
Микола Сольський: У 2022 році ціна землі може збільшитися на 10-15%
Аграрний комітет цього року зосередиться на трьох речах – розпорядження державними землями на балансі держпідприємств у постійному...