Громадянство майбутніх учасників земельного ринку перевірятимуть за допомогою інструментів НБУ
Тарас Висоцький

За словами заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань агрополітики Тараса Висоцького, уряд має надійний інструмент перевірки бенефіціарів компаній на майбутньому земельному ринку.

Для з’ясування інформації про кінцевих бенефіціарів-покупців на майбутньому ринку землі уряд планує задіяти чинний інструмент, яким користується НБУ щодо перевірки пов’язаних осіб. Це трішки ускладнить процес транзакцій, адже перевірка займає певний час, але сам інструмент дієвий. Тобто тут на першому етапі реєстрації простіша процедура, а потім – постійний моніторинг. Як показала банківська практика за останні 2-3 роки, моніторинг дозволяє виявити кінцевого бенефіціара з вірогідністю 98%», – заявив Тарас Висоцький.

Нагадаємо, більш детально про інструменти моніторингу ринку розповів міністр Тимофій Милованов в ексклюзивному інтерв'ю для AgroPolit.com

Також Висоцький повідомив, що уряд не має наміру приймати законопроекти щодо відкриття земельного ринку без детального обговорення та ретельного вивчення реакції ринку. До того ж, вони будуть ухвалюватися комплексно, а не поодинці. Про це він заявив під час круглого столу, який відбувся у віторок, 1 жовтня 2019 р. у Києві.

Уряд не голосуватиме за законопроект без детального розгляду. Між першим та другим читанням можна вносити правки чи й узагалі відмовитися від ідеї законопроекту. Я знайомий з усіма питаннями, які має до законопроекту експертне товариство. Потрібно дивитися на комплекс законопроектів, а не на один окремий. Наприклад, уже сьогодні буде внесено 2 нові законопроекти, які спрямовані на збереження структури українського фермерства і посприяють залученню нових (особливо малих) потужностей до галузі. Уряд не має на меті знищення вже досягнутих результатів. Ми хочемо їх зберегти і збільшити», – заявив Тарас Висоцький.

За його словами, законопроект №2178 було внесено урядом на розгляд до Верховної Ради для досягнення трьох цілей: надання можливості громадянам України повністю розпоряджатися своєю власністю, стимулювати зростання аграрного сектору та зростання економіки України в цілому, надати можливість працюючим аграріям зберегти свою структуру й залучити нових (малих) фермерів в галузь.

У нас є рік для того, щоб запустити реформи. Є багато речей, які ніхто з критиків законопроекту не хоче читати й аналізувати. Там ще 180 сторінок чітких норм щодо захисту правовласності, дерегуляції, обмеження повноважень Держгеокадастру, про передачу земель громадам, про виділення землі учасникам АТО», – висловив свою точку зору Висоцький.

Як він повідомив, у законопроекті, який подається 1 жовтня 2019 р., є чітке бачення регуляції з боку Кабміну щодо операцій купівлі-продажу в 30-кілометровій зоні від усіх кордонів України. Це зроблено для того, щоб уникнути загрози територіальній цілосності країни через діяльність тих, хто має подвійне громадянство та маніпулятивних іноземних структур.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

10 жовтня 2019
Бюджет України на 2020 рік для агросектору — чотири сюрпризи
Бюджет України на 2020 рік парламент почав розглядати у профільних комітетах. Перше читання проекту бюджету може відбутися наступного тижня, після...
7 жовтня 2019
Комплексний законопроект про ринок землі — 27 основних положень документа
Комплексний законопроект про вільний ринок землі (№2194) зареєстрували у парламенті.  Його повна назва — «Про внесення змін до...
8 жовтня 2019
Аналіз 9 законопроектів про запуск ринку землі
У Верховній Раді зареєстровано 9 законопроектів про запуск ринку землі. Один із них урядовий, два – від аграрного комітету і три...