Озвучено схеми викупу іноземцями українських земель після скасування мораторію
Володимир Коваленко

Під час проведення земельного віче, яке було організовано в Києві радником прем'єр-міністра з економічних питань Олексієм Мушаком, інформаційними партнерами — AgroPolit.comLatifundist.comKurkul.com, було озвучено декілька можливих схем викупу українських земель представниками іноземних держав.

Голова ГО «Прозора земля» Володимир Коваленко назвав деякі з тих, які можуть бути використані іноземцями після відкриття ринку землі в Україні.

Наприклад, іноземні бінефіціари української компанії можуть взяти кредит в іноземному банку, передавши в заставу (забезпечення) землю. Компанія збанкрутувала. Що буде з українською землею? Законопроект не враховує такий фактор, як перехід права власності на землю іноземним власникам – це потрібно виправити», – розповів про одну з можливих схем Коваленко.

Друга — пайовий інвестиційний фонд, або компанія з управління актвиами.

До того ж, за словами голови громадської організації «Прозора земля», російські компанії володіють частиною українського земельного банку, і майбутній законопроект має вирішити це питання.

Також він зверає увагу уряду на той факт, що є проблема з продажем землі за оренди на 49 років та переоформлення земель.

В уряді кажуть – не продавайте землю, дочекайтеся високої вартості. Так само в уряді говорять про прихований продаж землі, яка мала місце під час мораторію. Яка доля цих сірих угод? Як тільки відкриють ринок землі, вони будуть оформлені через купівлю-продаж. За відкриття ринку просто візьмуть власника землі, змусять переоформити право власності, тож практично такий варіант заохочує прихований продаж», – упевнений Володимир Коваленко.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...