Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!
В Україні потрібно створити державну іпотечну установу для викупу с/г земель у громадян (власників паїв), або у юросіб у разі їх виходу з України/бізнесу чи – банкротства компанії. З такою пропозицією виступила головний редактор AgroPolit.com Наталія Білоусова під час земельного віче у Києві.
Організатором віче виступив активіст земельної реформи Олексій Мушак, інформаційними партнерами — AgroPolit.com, Latifundist.com, Kurkul.com.
«Потрібно подумати над створенням в Україні іпотечної установу для викупу сільськогосподарської землі у громадян (власників паїв), якщо вони не хочуть її продавати діючим орендарям, громадам. Ця установа має також викуповувати с/г землю у юросіб, які брали у іноземних банків кредити для покупки землі, і вони або виходять з українського бізнесу, або компанія (власник землі) стала банкротом. Який механізм викупу цих земель – наразі питання відкрите. А воно кричуще. Нагадаю, що у підготовленому аграрним комітетом законопроекті купувати українську землю паралельно з фізичними особами громадянами України зможуть юрособи-резиденти України (зареєстровані згідно із чинним законодавством), тобто в тому числі ті, які виступатимуть співзасновниками агропідприємств. Інвестфонди та пенсійні фонди зможуть також жити в такій моделі ринку, якщо стануть співзасновниками українських підприємств», – наголосила вона після земельного віче.
Як повідомив на земельному віче голова аграрного комітету Микола Сольський, земельний законопроект з’явиться у парламенті уже наступного тижня.
Його деталі читайте у ексклюзивному інтерв'ю голови комітету на на AgroPolit.com.
За оцінками організатора віче активіста земельної реформи, депутат парламенту 8-го скликання Олексій Мушак із запуском ринку середній клас українців сформує нову групу інвесторів – землеьних рантьє, а ціна на землю стартує від $2 тис.
Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!