«Батьківщина» запропонувала своє бачення капіталізації аграрних угідь
«Батьківщина» запропонувала своє бачення капіталізації аграрних угідь

«Батьківщина» пропонує своє бачення та декілька кроків щодо капіталізації аграрних угідь, де головним об’єктом має стати саме людина, а не тонна чи гектар. Про це на своїй сторінці на facebook написав народний депутат Вадим Івченко.

«Батьківщина»пропонує зробити наступні кроки:

1. Негайна передача всіх сільськогосподарських земель сільським територіальним громадам, де буде справжня, а не бутафорна децентралізація. Мільйони гектарів отримають надійного контролера і розпорядника найбільшого ресурсу.

2. Громади повинні невідкладно інвентаризувати отримане багатство: вони мають знати хто обробляє землю, якими культурами займається, кому платить податки, на яких умовах господарює і т. д. Мета — вивести у прозору площину кожний оброблений гектар і кожного суб’єкта господарювання. 

3. Держава має провести повну інвентаризацію земель: лише після цього на конкурентних засадах передати в оренду на тривалий термін вільних угідь, або продовжити оренду ефективним діючим господарям. Суспільна вигода очевидна — орендар платить податки, які йдуть громаді на соціальний розвиток (а це десятки мільярдів гривень, яких вони ніколи не бачили!), орендарі спокійно планують своє майбутнє на тривалий термін, земля у власності держави в особі місцевої громади.

4. Визначити головний елемент можливого ринку землі: максимальне сприяння створенню невеликих сімейних ферм.

5. Терміново створити державний селянський банк для кредитування фермерства під 2-3% річних (замість корупційних мільярдних дотацій латифундистам), підтримки неминучої в цих умовах кооперації, переробки, заохочення експорту, пільгового страхування, лізингу, малої механізації тощо.

Це, на наш погляд, по справжньому системний державницький підхід до проблеми, яка охоплює в комплексі всі питання, де в основі не торгівля землею, не гектари, тонни, прибутки, а людина, як найбільша цінність, за якою йдуть гроші, показники і, безумовно, доглянута земля", – додав Івченко.

Нагадаємо про головну роль і план дій нового міністра аграрної політики та продовольства України у новому Кабміні Володимира Зеленського.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

23 серпня 2019
Вільний ринок землі може принести до $50 млрд інвестицій
Вільний ринок відкриє вікно інвестиційних можливостей для галузі. Як результат, загальна сума інвестицій в АПК становитиме...
9 серпня 2019
Офіс президента: Ми не бачили аргументів, чому ринок землі слід відкривати лише для фізосіб
У робочій групі при Офісі президента з земельних питань ще не бачили аргументів на користь відкриття ринку виключно для фізичних осіб. Про це,...
22 липня 2019
Названо п'ять схем капіталізації с/г угідь
Україна володіє близько 10,4 млн га (мінус 1,5 млн га переданих ОТГ). Із них 3,2 млн га — в постійному...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...