В Україні зростає кількість зареєстрованих тварин, – Держпродспоживслужба
В Україні зростає кількість зареєстрованих тварин, – Держпродспоживслужба

За 6 місяців 2019 року в Єдиному державному реєстрі тварин було зареєстровано 452 тис. голів великої рогатої худоби, 47,5 тис. голів дрібної рогатої худоби та 390 тис. свиней фізичних осіб. Про це заявив директор державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Ігор Клименок під час підсумкової колегії Держпродспоживслужби за І півріччя, повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

Нагадаємо, що, починаючи з 2022 року, в Україні запроваджено електронну ідентифікацію овець та кіз.

Повідомляється, що загалом, на початок липня поточного року, за даними Реєстру тварин кількість наявного поголів’я в Україні становить 3 млн  275 тис. голів великої рогатої худоби та 450,3 тис. голів дрібної рогатої худоби.

За словами Клименка, з моменту впровадження в дію Єдиного державного реєстру ветеринарних документів на території України через програмний продукт видано понад 257 тис. ветеринарних документів.

Для належного функціонування системи обліку сільськогосподарських тварин в Україні вкрай важливим є готовність власників тварин до ведення прозорого, чесного, відповідального господарювання", – відзначив Ігор Клименок.

Директор Агентства зауважив, що імплементація законодавства України до законодавства Європейського Союзу, зокрема щодо ідентифікації та реєстрації тварин, впровадження новітніх технологій, розробка сучасних інформаційних систем, покликаних забезпечити державного інспектора необхідною інформацією в зручній формі для прийняття правильних рішень та сприяти створенню належної системи простежуваності за обігом тварин і продукції тваринного походження в країні.

Так, впровадження Єдиного державного реєстру ветеринарних документів і Національної бази результатів лабораторних досліджень (випробувань), модернізація Єдиного державного реєстру тварин якісно впливають на актуалізацію даних, котрі містяться в реєстрах Держпродспоживслужби, та мінімізують можливі зловживання.

Своєчасне внесення достовірних даних до державних інформаційних систем є основною складовою їхньої ефективної роботи", – переконаний Ігор Клименок.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

5 серпня 2019
Що ми їмо — нові правила читання етикетки: аналіз закону №2639-VIII «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів»
Хочеш дізнатися, що ти їси? Держава подбала про це — 6 грудня 2018 року Верховна Рада України ухвалила Закон України 2639-VIII «Про...
25 липня 2019
Тваринники надіслали Зеленському пропозиції до закону про боротьбу з рейдерством
Голова Асоціації тваринників України надіслала пропозиції, розроблені фахівцями АТУ до законодавства щодо захисту майнових прав. Про це повідомляє...
3 липня 2019
В Україні працює лише 12 підприємств з утилізації відходів тваринного походження
В Україні існує лише 18 підприємств з утилізації відходів тваринного походження, шість із яких зовсім не працює, а з тих, що залишилися, частина...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...