Експерти назвали причини кризи на українському ринку цибулі
Експерти назвали причини кризи на українському ринку цибулі

Ситуація, яка склалася цього року на ринку цибулі в Україні, зумовлена несистемністю експорту продукції та низьким врожаєм. Про це повідомив директор Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Федір Рибалко, передає Kurkul.com.

Нагадаємо, Україна стала одним із найбільших імпортерів цибулі в Європі.

За його словами, експортні продажі цієї культури не здійснюються протягом 6-8 місяців в році після збору нового врожаю, а позначені, так званими, «рваними» періодами: місяць, тиждень, два місяці.

Він пояснює це тим, що на цільових ринках, куди поставляється дана продукція існує або конкуренція, або відбуваються девальвації або ж з’являється продукція місцевого виробництва.

«Всі ці фактори потрібно враховувати експортеру, а враховує він їх або маючи інформацію з цього цільового ринку або ж досвід в розумінні сезонності продукції в тій країні, куди він розраховує її продати», — пояснив Федір Рибалко.

За словами директора УПОА, великий вплив на європейський ринок цибулі зробила ще в серпні минулого року інформація про неврожай цієї культури в Голландії, яка є найбільшим світовим експортером цибулі.

Втрата голландцями в результаті неврожаю 30-40% від традиційного експортного обсягу в минулому році, а це в кількісному показнику близько 0,5 млн т, призвела до недопостачання цибулі на світовий ринок, які почалися вже з вересня 2018 р. Крім того, падіння врожайності відбулося в таких європейських країнах як Італія, Німеччина, Польща. Більш менш нормальний урожай вдалося зібрати лише в Іспанії», — додав Федір Рибалко.

При цьому, за даними директора УПОА, в Україні врожайність була ще нижчою, ніж в країнах ЄС. Більш того, в сезон збирання врожаю, експортери почали продавати цибулю в Євросоюз. З огляду на це, оператори ринку забирали цибулю у виробників прямо в полі. Підвищений попит на продукцію привів до того, що фермери півдня України почали підвищувати ціни на цибулю.

На певному етапі, в зв’язку з підвищенням ціни на півдні України, оператори почали здійснювати закупівлі більш дешевої продукції в Білорусі. Також, за словами директора УПОА, з введенням українського ембарго на російські товари, в перелік яких потрапила і цибуля, на український ринок, відповідно, не потрапив російський продукт.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

30 серпня 2021
Експерти прогнозують зростання цін на цибулю
Через значні опади в Україні на початку вегетації цибулі та високі температури у липні-серпні можливий неврожай овоча. Це спровокує зростання ціни на...
30 січня 2020
Україна почала експортувати цибулю до Туреччини і Молдови
Фермери південного регіону України почали експортувати цибулю до Туреччини і Молдови.Про це повідомляє проект EastFruit. «З кінця...
26 травня 2019
Високі ціни на ріпчасту цибулю зберігатимуться до початку вересня
У 2018/19 маркетинговому році на ринку ріпчастої цибулі спостерігається значне зростання оптово-відпускних та роздрібних цін. Про це зазначила...

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...