2019 року у тваринництві збільшиться лише виробництво м’яса птиці та яєць – експерт
2019 року у тваринництві збільшиться лише виробництво м’яса птиці та яєць – експерт

Обсяги виробництва продукції тваринництва у 2019 році формуватимуться під впливом скорочення поголів’я худоби та птиці, перш за все у господарствах населення. Про це заявив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко, повідомляє сайт інституту.

Нагадаємо, що українські виробники курятини – одні з найефективніших у світі.

За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, валова продукція тваринництва прогнозується на рівні 70,5 млрд грн (у постійних цінах 2010 року), що на 0,8% більше, ніж торік.

За збереження до кінця року поголів’я корів, овець та кіз у господарствах населення та сільгосппідприємствах обсяги виробництва м’яса – вирощування худоби і птиці – у 2019 році прогнозуються на рівні 3442,0 тис. т, що на 2,7% перевищить минулорічні показники, поінформував академік.

Втім, позитивний результат буде досягнутий виключно за рахунок збільшення обсягів виробництва м’яса птиці. Очікується, що його буде вироблено 1889,3 тис. т, тобто на 7,4% більше, ніж 2018 року.

Найбільше – на 4,7% – зменшаться обсяги виробництва м’яса великої рогатої худоби. Вони становитимуть 523,5 тис. т.

При збереженні поголів’я свиней у господарствах населення та у сільгосппідприємствах м’яса свиней буде вироблено на 1,2% менше, ніж торік – 967,5 тис. т.

Виробництво м’яса овець та кіз продовжить зменшуватися і становитиме 26,5 тис. т, що на 4% менше показників 2018 року.

Зберігатиметься тенденція до зменшення обсягів виробництва молока. З 2014 року його виробництво скоротилося майже на 11%. У 2019 році прогнозується отримати 9912,3 тис. т молока, тобто на 1,5% менше, ніж торік.

Щодо виробництва яєць збережеться тенденція зростання виробництва, яка намітилася у 2017 році. За розрахунками Інституту аграрної економіки, яєць у 2019 році прогнозується одержати 16,7 млрд шт., тобто на 3,4% більше, ніж торік.

Виробництво вовни продовжить скорочуватися. Цього року воно зменшиться на 3,9% – до 1,8 тис. т.

Таким чином, загалом у 2019 році тваринництво збереже незначну позитивну динаміку, однак виключно за рахунок продукції птахівництва, – підсумував Юрій Лупенко.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

1 серпня 2019
Євросоюз у 2,5 разу збільшить квоту на безмитне ввезення українського м’яса птиці
Україна та ЄС підписали угоду, відповідно до якої квоту на безмитне ввезення м'яса птиці до ЄС для українських експортерів буде поступово збільшено у...
10 липня 2019
Чи достатньо в раціоні українців м’яса – дослідження
AgroPolit.com спільно з аналітиками Української аграрної асоціації  (УАА) вивчив внутрішню структуру ринку м'яса, з'ясувавши, що в...
28 травня 2019
Україна імпортуватиме тварини та продукцію тваринництва за новими правилами
З 24 листопада 2019 року в Україні набувають чинності нові вимоги щодо імпорту живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу,...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...