Суд заблокував роботу понад 20 підприємств, які займаються вирощуванням та переробкою ягід
Суд заблокував роботу понад 20 підприємств, які займаються вирощуванням та переробкою ягід

24-25 квітня 2019 року було накладено арешт на рахунки більш ніж 20 підприємств, що займаються вирощуванням та переробкою ягід. Зокрема постраждали підприємства-члени Асоціацій «Укрсадпром» та «Ягідництво України». Про це повідомляє сайт Асоціації «Укрсадпром».

Нагадаємо, що завдяки сучасним технологіям черкаський фермер заробляє $35 тис. із 1 га черешні.

У повідомленні йдеться, що під час збору інформації про причини арешту було з’ясовано, що блокування відбулося за рішенням судді Печерського районного суду м. Київ Новака Р.В. на задоволення відповідного клопотання прокурора Генеральної прокуратури України Луценка В.В. у рамках досудового розслідування кримінального провадження, яке не пов’язане з сільськогосподарською діяльністю. Ані слідчий, ані прокурор особисто на засідання не з’явилися, не повідомивши причин своєї відсутності.

Також повідомляється, що керівники підприємств, які є членами Асоціації «Укрсадпром» та Асоціації «Ягідництво України», можуть документально підтвердити свою непричетність до осіб, щодо яких іде розслідування, за якого були арештовані рахунки.

На думку фахівців, блокування рахунків підприємств у розпал підготовки до сезону вже має негативні наслідки, що можуть посилитися в разі нерозблокування рахунків у найближчі дні:

– Працівники підприємств не отримали заробітної плати напередодні свят. У разі подальшої затримки існує ризик втрати робочої сили під час збору врожаю, зокрема через трудову міграцію, що призведе до втрати ще й вирощеної продукції. Компанії, чиї рахунки заблоковано, створюють тисячі робочих місць кожного сезону.

– Підприємства не мають можливості оплатити послуги з постачання електроенергії, що може призвести до відключень та, відповідно, до втрати врожаю через неможливість поливу та псування продукції, яка зберігається в холодильниках.

– Підприємства не мають можливості оплатити придбання та продовжити внесення засобів захисту рослин та добрив, яке повинно відбуватися в чітко зазначені періоди розвитку рослин. Несвоєчасне внесення необхідних речовин ставить під ризик існування плантацій, які є багаторічними насадженнями, та загрожує мільйонними збитками для підприємств, галузі та економіки країни в цілому.

– Держава не отримає податків та зборів від діяльності підприємств, які вимушено припинять свою роботу.

Окремо слід зазначити, що під удар потрапили приватні малі та середні підприємства, в яких немає додаткових ресурсів, щоб підтримувати діяльність в умовах блокування обігових коштів. Асоціації «Укрсадпром» та «Ягідництво України» вбачають упередженість і непрофесійність у діях слідчих органів, а також нерозуміння масштабу наслідків припинення діяльності сільськогосподарських підприємств у розпал сезону", – повідомили в «Укрсадпромі».

Враховуючи ризики та негативні наслідки, Асоціація «Укрсадпром» спільно з Асоціацією «Ягідництво України» 26 квітня п.р. офіційно звернулися до керівництва держави з вимогою негайного зняття арешту з рахунків підприємств, що не мають жодного відношення до справи, по якій проводиться досудове кримінальне провадження. Також Асоціації закликали не допустити блокування діяльності господарств, а також забезпечити неупереджене та об’єктивне встановлення всіх обставин справи та покарання винних посадових і службових осіб.

Асоціації «Укрсадпром» та «Ягідництво України» вживають всіх необхідних дій для захисту своїх членів і будуть надалі оперативно інформувати про перебіг подій.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

6 червня 2019
Презентовано дорожню карту розвитку ягідництва України
В рамках ХХХІ Міжнародної агропромислової виставки «Агро-2019» відбулася презентація дорожньої карти розвитку ягідництва України. Про це...
22 травня 2019
Суд розгляне позов Roshen до Мінекономрозвитку й Укрпатенту
Господарський суд Києва 3 червня розгляне по суті позов кондитерської корпорації Roshen до Міністерства економічного розвитку і торгівлі та Інституту...
15 березня 2019
Укрсадвинпром закликав уряд переглянути держпрограму з будівництва холодильників під ягідні господарства
Громадська організація «Укрсадвинпром» закликає Міністерство аграрної політики і продовольства адаптувати державну програму компенсацій...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...