Укрзалізниця переглядає ставки плати за використання власних вагонів
Укрзалізниця переглядає ставки плати за використання власних вагонів

Укрзалізниця встановлює нові ставки плати за використання власних вагонів компанії. Вони опубліковані у газеті «Урядовий кур’єр» і наберуть чинності через 30 днів з дати їх офіційного опублікування. Про це повідомив директор з економіки і фінансів АТ  «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев, повідомляє прес-служба компанії.

Нагадаємо, що тягу для перевезень можна буде замовити через інтернет.

За його словами, для забезпечення відновлення основних засобів, що беруть участь у перевізному процесі протягом нормативного терміну експлуатації цього виду рухомого складу, періодично здійснюється перегляд ставок за користування вагонами. Такий перегляд здійснюється поквартально.

«Цього разу Укрзалізниця не переглядала ставки впродовж останніх півроку, оскільки вартість вагонів та їх ремонтів за перші три місяці цього періоду не зазнавала значних змін, а прогнозний показник індексу цін промислових виробників  збігся з фактичним за 2018-й рік», — пояснив Андрій Рязанцев.

Однак вже за 4 місяці 2019 року, наголосив він, вартість нового вагона збільшилася, зросла вартість ремонтних робіт та зазнав змін індекс цін промислових виробників. Тому виникла необхідність чергового перегляду вартості вагонної складової.

При цьому, зауважив Андрій Рязанцев, перегляд ставок плати за використання власних вагонів Укрзалізниці не обов’язково означає їх зростання.

Ми не підходимо до цього механізму як до способу збільшити вартість перевезення. За деякими типами вагонів розміри ставок збільшилися, але є деякі позиції, за якими вони залишилися незмінними, або навіть зменшилися, наприклад, за використання автомобілевозу та критого вагона, — зазначив Андрій Рязанцев.

Він також підкреслив, що сьогоднішня плата за використання власних вагонів Укрзалізниці, є меншою від вартості користування приватним вагоном. Яскравою демонстрацією цього є результати з продажу послуг перевезень у вагонах товариства на аукціонах ProZorro. Продажі.

Ми працюємо над таким механізмом трансформації ціни, сформованої на ProZorro, який дозволив би перенести її на вартість всього парку. Коли будемо готові, презентуємо цю модель ринку. Наша мета – перейти повністю на ринкове ціноутворення вартості перевезення у вагоні Укрзалізниці, яка регулюється лише попитом і пропозицією, без будь-яких інших чинників та інших складових. Це повністю позбавить простору для корупційних проявів у цьому сегменті діяльності Укрзалізниці, — зауважив Андрій Рязанцев.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

15 травня 2019
Понад 45% залізнодорожних колій – збиткові, – Укрзалізниця
45,7% залізнодородних  колій приносять Укрзалізниці у розмірі понад 7,2 млрд грн щорічно. Ці збитки пропонують компенсувати з державного та...
1 травня 2019
Укрзалізниця збільшила перевезення зернових на 2 млн тонн
Укрзалізниця збільшила перевезення зернових на 2 млн тонн перевезення зернових вантажів у 2018/2019 маркетинговому році. Про це повідомив директор з...
23 квітня 2019
В Україні триває зниження залізничних вантажоперевезень
За І квартал 2019 року обсяг перевезень вантажів залізничним транспортом в Україні зменшився на 2,6% у порівнянні з аналогічним періодом минулого...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...