Названо продукти, які стали драйверами аграрного експорту
Названо продукти, які стали драйверами аграрного експорту

У поточному році приріст валютної виручки від експорту аграрної продукції складе 10-15%. Про це в інтерв'ю для УНН повідомив генеральний директор Директорату стратегічного планування та євроінтеграції Міністерства аграрної політики і продовольства України Олександр Жемойда.

Нагадаємо, в уряді назвали три основні фактори, які забезпечать сталий розвиток аграрного експорту.

«Уже за перші два місяці поточного року, експорт агарної продукції збільшився на чверть порівняно з минулим роком і досяг 3,5 млрд. доларів. В основному даний приріст сформований за рахунок традиційних зернових культур, соняшникової олії, шротів», — зазначив він.

Також високий темп зростання експорту показала тваринницька продукція, продовжив Жемойда.

М'ясо птиці — + 28%, живої ВРХ — + 36%, охолоджена яловичина — + 31%, яйця — + 50%, рідкі молоко і вершки — в 2,2 разу", — зазначив він.

Непогані успіхи на зовнішніх риках і у вітчизняних переробників. За рік експорт кондитерських виробів збільшився на 17%, поставки соків — у 2 рази, каже чиновник.

«У сегменті фруктів і овочів: сушені бобові — + 62%, яблука — в 2,2 разу, заморожені ягоди — + 56%», — поінформував він.

Жемойда висловив надію, що протягом 2019 року зазначені товарні позиції виступлять драйверами аграрного експорту. Але все залежатиме від врожаю.

В Україні більше 75% виручки від експорту аграрної продукції так чи інакше перебувають у прямій залежності від майбутнього врожаю", — нагадав він, додавши, що у МінАПК з цього приводу втішні прогнози.

Зазначимо, що Україна в минулому році піднялася на 6-те місце у світовому рейтингу постачальників курятини, обійшовши Росію і Канаду. В ЄС Україна стабільно посідає третє місце серед експортерів, поступаючись тільки Бразилії і Таїланду.

Птахівники забезпечили Україні в 2018 році $500 млн валютної виручки, з них $450 млн  — це частка агрохолдингу Миронівський хлібопродукт (МХП), який є головним експортером в країні. Ознайомитися з рейтингом можна експортів м'яса птиці можна за посиланням. Компанія здійснює 88,2% всіх зовнішніх поставок м'яса птиці на міжнародні ринки. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

12 квітня 2019
Україна ввійшла в десятку експортерів соків до ЄС
Торік Україна експортувала соків на загальну суму €67,7 млн. Найбільшим споживачем українських соків став ЄС, куди 2018 року відвантажили 71%...
11 квітня 2019
Підприємства холдингу МХП у ТОП-200 найбільших платників податків України
Три підприємства агропромислового холдингу МХП увійшли до переліку найбільших платників податків України ТОП-200 за підсумками 2018 року. Про це...
11 квітня 2019
У МЕРТ відзначили активний розвиток птахівництва в Україні
В Україні зростає виробництво сільськогосподарської продукції. Про це повідомляє Міністерство економічного розвитку та торгівлі України. ...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...