НААН відкидає підозру в розкраданні земель
НААН відкидає підозру в розкраданні земель

Національна академія аграрних наук відкидає підозру в розкраданні земель, наполягаючи, що ділянки для ведення садово огороднього господарства виділенні у законний спосіб. Про це заявив академік НААН Леонід Якович Новаковський, повідомляє прес-служба Академії. 

Нагадаємо, що НААН підготувала два варіанти законопроектів передачі своїх земель в оренду.

«14 березня ц.р. НАБУ оголосило на своєму сайті повідомлення про підозру у розкраданні особливо цінної землі в Києво-Святошинському районні Київської області, в результаті чого інтересам держави задіяно збитків у розмірі майже 44 млн. гривень. Назва цієї публікації – «7 особам повідомлено про підозру у розкраданні 15 га землі в передмісті Києва». 19 березня НАБУ повідомило про підозру ще двом особам. Назва цієї публікації – «Розкрадання землі у передмісті Києва: ще двом особам повідомлено про підозру». Дивно, що НАБУ інкримінує, що передача земельної ділянки землі площею 15,2 га для ведення садівництва нашими громадянами називається «розкрадання землі», – зазначив у зверненні академік НААН Леонід Новаковський. 

Також він наголосив, що впродовж 2013-2014 років ініціювали низку рішень, відповідно до яких 15,12 га державних земель незаконно перейшли у приватну власність. Йдеться про ділянки в с. Гатне, які належали ДП ДГ ННЦ. За його словами, землі інституту мали статус особливо цінних земель і повинні були використовуватися з дослідницькою метою. 

Далі цитуємо звернення академіка:

У поданні визначено, що вилучення такої землі може ухвалюватися Верховною Радою України за поданням КМУ та що посадові особи НААН у змові з службовими особами Держземагенства проігнорували вимоги статей 149 і 150 Земельного кодексу і без погодження з КМУ й парламентом ухвалили рішення про згоду на припинення права користування земельною ділянкою НААН.

Хочу прокоментувати фактичну суть повідомлення про підозру.

1. Громадяни України безоплатно одержали земельні ділянки для ведення садівництва на законних підставах. Плату за вказані ділянки вони не вносили.

У зв’язку з дією мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення у державі не існує ринкових цін на сільськогосподарські угіддя.

Вказана вартість однієї ділянки (0,10 га) у розмірі 10,5 тис. дол. США для обчислення суми збитків державі (44 млн грн) є надуманою.

За нормативною грошовою оцінкою орних земель Київської області (26,2 тис. грн., за 1 га), загальна оцінка ділянки площею 15,12 га становить майже 400 тис. грн, тобто є у 110 разів нижчою.

2. У процесі підготовки матеріалів щодо припинення права користування вказаною земельною ділянкою у 2013 році було проведено нове ґрунтовне обстеження. Встановлено, що ці землі не можна віднести до особливо цінних, оскільки за 55 років після грунтовного обстеження 1960 року, дія дегредаційних процесів та зміни гідрологічного режиму ділянки через спорудження колодязів у с. Гатне (забруднення площі), вона не задовольняє вимог для проведення польових дослідів і останніми роками навіть не розорювалася.  

Із цього приводу є офіційний висновок Науково-дослідного та проектного інституту землеустрою.      

У зв’язку з викладеним, припинення права користування цією ділянкою – не в межах погодження з ВРУ.

Згідно зі статтею 149 Кодексу, КМУ вилучає земельні ділянки орних земель державної власності лише для несільськогосподарських потреб. Оскільки у даному випадку припинення права користування стосується надання ділянки для садівництва, тобто для сільськогосподарських потреб, вирішення вказаного питання не належить до повноважень КМУ.

3. У зв’язку з тим, що з клопотанням про надання земель звернулися СБУ, Мінагрополітики, інші центральні органи виконавчої влади, президія Академії, розглянувши висновок про ґрунтове обстеження ділянки, ухвалила рішення про добровільну відмову від її використання і звернулася з заявою до власника земельної ділянки (згідно зі ст. 142 Земельного Кодексу) про вирішення цього питання.

4. Слід мати на увазі, що рішення про добровільну відмову від права постійного користування земельною ділянкою прийнято колегіальним органом – Президією НААН, а тому члени Президії індивідуальної відповідальності за колективне рішення не можуть нести.

5. Враховуючи викладене, ми не вбачаємо розкрадання державної землі, не можемо вважати злочином дії своїх працівників і будемо їх всіляко захищати.        

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

12 грудня 2019
НААН розглядає питання приватизації 50 дослідних господарств
Національна академія аграрних наук України (НААН) підготувала пропозиції для Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства...
7 жовтня 2019
У НААН залишилось вдвічі менше землі у порівнянні з 1990-ми, – академік
У користуванні Національної академії аграрних наук (НААН) вдвічі зменшились площі сільськогосподарських земель у порівнянні з тими, на яких працювали...
26 червня 2019
Аграріям передадуть землі, які не використовуються НААН, – Гадзало
Національна академія аграрних наук пропонує   передавати аграріям в оренду землі, які не використовуються. Про це на 29-му з’їзді...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...