Учасники електронних земельних аукціонів натякають на корупційний фактор у боротьбі за державні землі — заява
Учасники електронних земельних аукціонів натякають на корупційний фактор у боротьбі за державні землі — заява

Учасники електронних земельних аукціонів натякають на корупційний фактор у боротьбі за державні землі. Про це йдеться у журналістському розслідуванні AgroPolit.com «Земельні електронні аукціони СЕТАМ — державна земля у (не)безпеці?». Таку інформацію надала у коментарі до матеріалу, аналізуючи роботу електронних земельних торгів на базі ДП СЕТАМ, співвласниця компанії ТОВ «Більковці» Олена Цица, яка брала участь в аукціоні.

Нагадаємо, державний ресурс Blockchain , який використовується для земельних електронних торгів з держземлею, зареєструвала у 2017 році Вінницька міська рада. 

За словами Олени Цици, ТОВ «Більковці» ще з двома компаніями змагалися за держземлі за лотом №201, але зіткнулися з технічними збоями під час проведення аукціону.  «19 листопада ми зареєструвалися як учасники аукціону. Протягом місяця бачили, що додаються нові. На момент початку аукціону їх було 4. Ми мали намір продовжувати робити ставки, та це було неможливо, тому що система «зависла». Спочатку написали в СЕТАМ. Коли прийшли за місяць (22 січня) дівчина тільки побігла писати відповідь щодо нашого питання», — розповідає у коментарі AgroPolit.com співвласниця компанії ТОВ «Більковці» Олена Цица.

Далі була процедура пошуку правди в держустановах, розповідає жінка. «Перший раз нам дали відповідь  у СЕТАМ, що збою у роботі системи не було, коли скаргу написало тільки наше підприємство. Заступник директора СЕТАМ, який зустрівся із нами, показав папірець-висновок свого технічного відділу та був здивований, що в двох інших також схожа ситуація, коли ми розповіли про аналогічні збої  при торгах  у двох інших учасників. Далі ми подали колективного листа. Наразі ситуація лишилася без змін: оголошений переможець торгів уже зареєстрував договір оренди у системі, але ми подаватимемо до суду, адже вважаємо, що діяли правильно і не могло у трьох різних учасників одного аукціону одночасно  виникнути проблеми з  інтернетом», — говорить співвласниця компанії ТОВ «Більковці».  

На думку Цици, ситуація із збоями аукціонів має два пояснення. Перше, каже вона, система програмного забезпечення електронних земельних торгів на базі СЕТАМ недосконала, тому й дає збій. Керівництво  держпідприємства не зацікавлене у будь-якій критиці своїх  аукціонів, тому помилок не бачить.

Друге пояснення – це просто приховані хабарі, які були й раніше. Але зараз їх роблять у сучаснішому вигляді та системніше «нагорі», а по факту все списують на проблеми з інтернетом в учасників», – говорить  Олена Цица.

За словами пані Олени, від такого проведення земельних електронних аукціонів зазнають шкоди  і місцеві бюджети, які недоотримують кошти.

«Якби  кнопка спрацювала, ще не відомо, на якій позначці вартості оренди зупинився б аукціон у нашому лоті. Але вона була б однозначно вищою, тобто бюджет уже недоотримав кошти, а хтось, мабуть, їх отримав на якісь свої цілі», — підсумувала Цица.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

30 вересня 2021
Озвучено, кому належить 750 тис. га сільськогосподарської землі, яка перебуває на балансі державних підприємств 
Сьогодні в Україні 750 тис. га земель поки перебувають на балансі державних підприємств. Парламенту та уряду слід знайти спосіб поводження...
29 вересня 2020
У державній власності залишилося менше 7 млн га сільгоспземель, – деталі
Обсяг державних сільгоспземель становить не 10,5 млн га, як офіційно вважається, а менше 7 млн га. Про це повідомив голова Державної...
21 вересня 2020
У держави залишилося менше 7 млн ​​га землі
За інформацією Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, обсяг державних сільськогосподарських земель становить не 10,5 млн га як...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...