Уряд просять звільнити дослідні господарства НААН від сплати до бюджету 75% прибутку
Уряд просять звільнити дослідні господарства НААН від сплати до бюджету 75% прибутку

Федерація аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК України звернулися до Кабінету Міністрів і комітету Верховної Ради з питань податкової і митної політики з проханням скасувати надмірний фіскальний тиск на державні підприємства – дослідні господарства Національної академії аграрних наук (НААН). Про це повідомляє прес-служба НААН. 

Нагадаємо, що в Національній академії аграрних наук України створили технології, які дозволять боротися з бур’янами і збільшити врожай коренеплодів на третину.

У зверненні йдеться про те, що наразі экспериментальна агронаука в особі дослідних господарств НААН обмежується як у фінансуванні з держбюджету, так і у можливостях самофінансування. 

 

Дослідні господарства академії, крім усього іншого, сплачують 75% чистого прибутку до бюджету в якості держдивідендів. У той же час подібні підприємства — експериментальна база НАН — повністю звільнені від такої сплати. Це суперечить законодавству, яким закріплений єдиний правовий статус національних академій в Україні, — ідеться у зверненні.

Крім того, наголошують автори звернення, дослідні господарства НААН на відміну від приватних учасників ринку вимушені здійснювати не лише комерційну, але й науково-екологічну діяльність. Зокрема, дотримуватись раціональних сівозмін, забезпечувати ротацію сільгоспкультур з урахуванням суміжних ділянок — для усунення перехресного запилення та дотримання належної чистоти наукових експериментів.  

Відповідно до програм наукових досліджень дослідні господарства НААН також вимушені займатися переважно виробництвом комерційно невигідних культур. Зокрема, частка високо-маржинальних соняшника та кукурудзи у ДП ДГ є набагато нижчою у порівнянні з комерційними структурами. Натомість набагато вищою є частка посівних площ під продовольчими зерновими, зернобобовими та кормовими культурами, які не приносять високих прибутків.

З урахуванням цих факторів, рівень податкового навантаження на ДП ДГ НААН є більшим ніж на комерційні структури в середньому на 1200 грн/га, — ідеться в повідомленні.

Його автори вважають, що це призводить до надмірного вилучення коштів, що призначені для оновлення матеріально-технічної бази та підтримки фундаментальних досліджень. 

Академія фактично позбавлена можливості формувати фонди самофінансування науки. За таких умов суттєво знижується можливість проведення якісних наукових досліджень, впровадження інноваційних підходів до ведення сільського господарства, здійснення інвестицій у розширення виробництва, знищується аграрна наука, — йдеться у зверненні.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

26 червня 2019
Аграріям передадуть землі, які не використовуються НААН, – Гадзало
Національна академія аграрних наук пропонує   передавати аграріям в оренду землі, які не використовуються. Про це на 29-му з’їзді...
2 квітня 2019
НААН відкидає підозру в розкраданні земель
Національна академія аграрних наук відкидає підозру в розкраданні земель, наполягаючи, що ділянки для ведення садово огороднього господарства...
8 березня 2019
У Карпатському регіоні хочуть збільшити площі та продуктивність кормових угідь, — НААН
У Карпатському регіоні оптимізують структуру посівних площ кормових культур. Про це на засіданні Президії Національної академії аграрних наук заявив...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...