Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!
У 2018 році у власність 650 об'єднаних громад (ОТГ) було передано понад 1,5 млн га аграрних земель. За цінами сірого ринку — це понад $1,5 млрд. Про це у своєму блозі повідомив генеральний директор ДП СЕТАМ Віктор Вишньов.
Нагадаємо, процес об’єднання громад планують завершити у 2020 році.
Він переконаний, що продаж прав оренди землі на електронних аукціонах створює для громад стабільне джерело доходів на роки вперед.
«Продавати землю поки що не можна, але її можна здавати в оренду приватним виробникам. Практика показує, що найкращу ціну дають електронні аукціони», — зазначає Вишньов.
OpenMarket (ДП СЕТАМ) у жовтні 2018 року провів перші електронні земельні торги. Виставлялися саме права оренди. Аграрії високо оцінили переваги торгів. Система має великий обсяг потенційних покупців — 58 964. Їм не потрібно їздити у відрядження: в електронному аукціоні можна взяти участь, не виходячи з офісу.
На торгах була значна конкуренція. На спеціальному майданчикупродавалися права оренди на ділянки в усіх областях. В результаті, середній стартовий розмір річної орендної плати набагато перевищив нормативну грошову оцінку (НГО).
Наприклад, надзвичайно успішні торги відбулися 15 січня. Тоді продали шість лотів загальною вартістю 597 847 грн. Загальна стартова сума становила 84 746 грн. Найдорожчим лотом стали права оренди на ділянку у Лозуватській селищній раді Кіровоградської області. Лот було продано за 145 176 грн", — йдеться у повідомленні.
Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!