Частка порушень у сферах карантину та захисту рослин – 22%, –  Держпродспоживслужба
Частка порушень у сферах карантину та захисту рослин – 22%, – Держпродспоживслужба

Частка виявлених порушень у сферах карантину та захисту рослин у 2018 році склала 22%. Про це заявив розсадництва Держпродспоживслужби Андрій Челомбітко, підбиваючи підсумки 2018 року, повідомляє прес-служба відомства.

Нагадаємо, що у Вишневому Київської області у вантажі з єгипетськими цитрусами виявлено середземноморську плодову муху.

 Повідомляється, що державні фітосанітарні інспектори в усіх регіонах України у 2018 році проводили планові та позапланові перевірки щодо дотримання законодавства у сферах карантину та захисту рослин суб’єктами господарювання.

«У сфері карантину рослин у 2018 році здійснено 5265 планових та 519 позапланових перевірок. За результатами проведених перевірок складено 602 приписи про усунення виявлених порушень, накладено 301 адміністративне стягнення на суму майже 49 тис. грн. Тобто частка виявлених порушень склала 22%», – повідомив директор Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва і розсадництва Держпродспоживслужби Андрій Челомбітко, підбиваючи підсумки 2018 року.

У сфері захисту рослин складено 822 приписи про усунення виявлених порушень, накладено 292 адміністративних стягнень на суму 52428 грн. Це понад 37% порушень від загальної кількості перевірок.

У сферах карантину і захисту рослин, насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин ГМО у відкритих системах для здійснення заходів нагляду (контролю) в 2018 році розроблені, а в 2019 році Кабінетом Міністрів України затверджені: критерії, за якими оцінюється ступінь ризику у сфері  насінництва та розсадництва (постанова від 16 січня 2019 р. № 23); критерії, за якими оцінюється ступінь ризику у сфері охорони прав на сорти рослин (постанова від 16 січня 2019 р. № 24); критерії, за якими оцінюється ступінь ризику у сфері карантину рослин; (постанова від 23 січня 2019 р. № 33); критерії, за якими оцінюється ступінь ризику у сфері захисту рослин (постанова від 23 січня 2019 р. № 34).

Також подано на розгляд Кабінету Міністрів України проект постанови «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику під час додержання заходів біологічної і генетичної безпеки щодо сільськогосподарських рослин під час створення, дослідження та практичного використання генетично модифікованих організмів у відкритих системах на підприємствах, в установах та організаціях агропромислового комплексу та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів».

Як повідомив Андрій Челомбітко, у 2019 році Держпродспоживслужба планує здійснити 2 837 заходів державного нагляду (контролю) у сфері захисту рослин, 2 435 заходів – у сфері карантину рослин; 615 заходів – у сфері насінництва та розсадництва та 188 заходів у сфері охорони прав на сорти рослин. 

Крім цього, як зазначив Андрій Челомбітко, з метою ефективного здійснення заходів нагляду (контролю) та проведення перевентивної роботи управліннями фітосанітарної безпеки Головних управлінь Держпродспоживслужби в областях у 2019 році будуть проведені семінари з представниками бізнесу, тренінги з питань планування та здійснення заходів нагляду (контролю) у відповідності до вимог нових нормативно-правових актів, зокрема критеріїв та уніфікованих форм актів.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

19 квітня 2019
У насінні льону, яке надійшло до України з Казахстану, виявлено карантинний організм
У насінні льону, яке надійшло до України з Казахстану виявили карантинний організм — сорго алепське. Про це повідомляє прес-служба...
22 лютого 2019
2018 року Держпродспоживслужба не допустила до реалізації 30 тис. т небезпечного м’яса
Упродовж минулого року завдяки державному контролю за харчовими продуктами не допустили до реалізації понад 30 986,9 т небезпечного м’яса та...
21 лютого 2019
У 2018 році недоброякісних виробників харчових продуктів оштрафували на 7 млн грн
У минулому році в Україні провели понад 27,5 тис. контрольних заходів державного нагляду щодо порушень законодавства у сфері безпечності та якості...

Вибір редакції

22 травня 2023
Земля України попри війну – надійний інвестиційний ресурс
Сільськогосподарська земля України залишається надійним інвестиційним об'єкт. Аналіз ринку землі читайте на AgroPolit.com у блозі голови асоціації...
18 травня 2023
Зернова угода і стратегія розвитку повоєнного аграрного потенціалу України
Зернова угода продовжена ще на два місяці. Тож зерновий коридор Чорним морем діятиме до 18 липня 2023 року. Світ продовжить отримувати українську...
17 квітня 2023
Зерновий фронт ЄС: чому Польща, Угорщина, Словаччина блокують аграрний експорт з України?
Був один, а стало два «фронти» для України. Перший – військова агресія росії. Другий (економічний) відкрився наприкінці минулого...