Експерт розповіла про обов’язки агрономів-інспекторів
Експерт розповіла про обов’язки агрономів-інспекторів

Сьогодні у суб’єктному складі працюють органи сертифікації насінництва (приватний і державний) та аудитори з сертифікації (агрономи-інспектори). Про це повідомила керівник приватного органу сертифікації «АГРОСЕРТ» Наталія Грюнвальд, передає Kurkul.com.

Нагадаємо, у 2018 році 27 тисяч разів перевірили бізнес, який виготовляє продукти харчування.

«Причому, аудитор із сертифікації, це суб’єкт, який може вам відібрати проби і т.п, працює виключно на підставі свідоцтва внесеного до офіційного відкритого Реєстру аудиторів з сертифікації і несе особисто відповідальність за здійснені дії. А правосуб’єктність їхньої діяльності обмежена видом робіт та строковою дією свідоцтва», — наголосила Наталія Грюнвальд.

Раніше посада і функції агронома-інспектора були закріплені лише за державним органом, але з 2017 р. ситуація змінилася. Після рішення уряду від 28.12. 2016 р. № 1031 «Про затвердження Порядку видачі, скасування, тимчасового зупинення дії та форми свідоцтва аудитора із сертифікації (агронома-інспектора)», з’явилися офіційні аудитори з сертифікації.

Першими, без іспитів, одразу отримали свідоцтва, (згідно з рішенням уряду) державні інспектори територіальних органів Держсільгоспінспекції, які до 30 червня 2016 р. здійснювали повноваження із сертифікації у сфері насінництва й розсадництва, та продовжували виконувати функції із сертифікації насіння і садивного матеріалу на державному підприємстві», — нагадала керівник органу сертифікації.

Потім, упродовж 2017-2018 рр., Реєстр уже поповнили аудитори з сертифікації, які не є посадовими особами держпідприємства, але пройшли атестацію та отримали свідоцтва.

Так, підвищення кваліфікації та підтвердження стало необхідним як для незалежних так і для державних аудиторів і сертифікації.

«В результаті, на сьогодні маємо — 219 аудиторів по польових культурах і 9 — по багаторічних насадженнях. Згідно з видами робіт зареєстровано: 163 аудитори з відбору проб, зокрема й 36 незалежних, та 162 — з польового інспектування, з яких 42 незалежних аудитори (аудитор може пройти атестацію на кілька видів робіт)», — повідомила Наталія Грюнвальд.

Вона наголосила, що державні аудитори можуть працювати як із державним, так і з приватним органами сертифікації, заборон на сумісництво немає.

Сьогодні підвищення кваліфікації — це обов’язок кожної особи, яка діє як аудитор із сертифікації (агроном-інспектор) у сфері насінництва та розсадництва», — наголосила Наталія Грюнвальд.

Вона додала, що за невиконання умови підвищення кваліфікації є санкції у вигляді тимчасового зупинення дії свідоцтва аудитора із сертифікації (агронома-інспектора) на період до одержання свідоцтва про підвищення кваліфікації.

Вимоги та Порядок встановлені Законом України «Про насіння і садивний матеріал» (ст. 18-2) та окремим наказом Мінагрополітики «Про затвердження Порядку підвищення кваліфікації аудиторів із сертифікації (агрономів-інспекторів)» (від 06.10.2016  №362 зареєстрований в Міністерстві юстиції України 19.02.2016 за № 1659/29789).

Порядок дозволяє аудитору з сертифікації обрати вид навчання. Зокрема, це може бути:

  • самостійне навчання (самоосвіта);
  • навчання за професійними програмами підвищення кваліфікації;
  • навчання за програмами тематичних короткострокових семінарів.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

5 серпня 2020
Земельная реформа України – основні етапи та події за всі роки незалежності
Як в Україні запускалася земельна реформа й запроваджувався ринок землі? AgroPolit.com підготував історичний екскурс щодо земельного питання за всі...
30 липня 2020
Закон №0856 – це «Конституція» сільськогосподарської кооперації в Україні
Народний депутат («Слуга народу»), голова підкомітету з питань удосконалення структури державного управління в сфері...
29 липня 2020
Результат першого року роботи парламенту Володимира Зеленського: 23 аграрних закони і низка реформ на паузі
За перший  рік роботи народні депутати парламенту імені Володимира Зеленського  зареєстрували 95 законопроєктів, які стосуються роботи АПК....