У 2018 році 27 тисяч разів перевірили бізнес, який виготовляє продукти харчування – Держпродспоживслужба
У 2018 році 27 тисяч разів перевірили бізнес, який виготовляє продукти харчування – Держпродспоживслужба

У 2018 році спеціалісти Держпродспоживслужби здійснили 27 577 заходів державного контролю у сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів і ветеринарної медицини. Про це заявив директор департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Борис Кобаль, повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

Нагадаємо, що в Україні зберігається стабільна епізоотична ситуація.

За його словами, із зазначеної кількості позапланові перевірки проводилися 12 899 разів.

«У ході здійснення заходів контролю відбиралися зразки продукції. Так, під час планових перевірок було відібрано 3 840 зразків, у яких виявлено 595 невідповідностей. Позапланово відбір зразків продукції здійснено в 3 774 випадках, як наслідок – виявлено 422 невідповідності», – наголосив Борис Кобаль.

За результатами розгляду 2 649 скарг громадян у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів було оштрафовано 1 342 суб’єктів господарювання на суму 7,3 млн грн.

Суб’єктам господарювання видано 3505 обов'язкових для виконання у визначені строки письмових вимог (приписів) посадових осіб органів державного нагляду (контролю) щодо усунення порушень вимог законодавства.

У зв’язку з виявленими порушеннями, які становили загрозу для життя або здоров’я людини чи тварини, прийнято 214 рішень про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів та/або кормів.

Понад те, торік перевірено 19 145 операторів ринку, які ведуть свою діяльність у сфері безпечності харчових продуктів. Як наслідок, у закладах торгівлі та громадського харчування виявлено 513 випадків обігу фальсифікованих традиційних молочних продуктів, які були вилучені з обігу, а оператори ринку притягнуті до адмінвідповідальності.

За результатами ветеринарно-санітарної експертизи великої рогатої худоби (307,4 тис. голів), свиней (3,6 млн гол.), птиці (560,5 млн гол.) та інших видів тварин (347,1 тис. гол.) не допущено до реалізації майже 31 тис. т небезпечного м’яса та субпродуктів, з яких понад 195 т направлено на знезараження, а понад 30,8 тис. т – утилізовано.

Проведена ветеринарно-санітарна експертиза 17,5 млн партій продукції тваринного та рослинного походження. За її результатами не допущено в реалізацію 413,4 т небезпечної та недоброякісної продукції, з яких 344,9 т знешкоджено, а 68,5 т – утилізовано.

Крім того, службою державного ветеринарно-санітарного контролю на державному кордоні та транспорті торік затримано 645 вантажів через їхню невідповідність. Загалом було затримано та недопущено в обіг майже 280 т м'яса та м’ясопродуктів, 444 т риби та рибопродуктів, 188 т молока та молокопродуктів.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

22 липня 2019
На українців чекає «осіннє» зростання цін – прогноз
У другому півріччі зростання цін в Україні прискориться. Про це заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзін, повідомляє...
22 березня 2019
В Україні посилять гігієнічні вимоги до мінеральної води
Уряд працює над гігієнічними вимогами до мінеральної води. Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України. ...
12 березня 2019
Україна розширила ринок збуту вітчизняних молочних продуктів на країни Перської затоки
Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів і компетентний орган Султанату Оман затвердили вимоги для...

Вибір редакції

22 травня 2023
Земля України попри війну – надійний інвестиційний ресурс
Сільськогосподарська земля України залишається надійним інвестиційним об'єкт. Аналіз ринку землі читайте на AgroPolit.com у блозі голови асоціації...
18 травня 2023
Зернова угода і стратегія розвитку повоєнного аграрного потенціалу України
Зернова угода продовжена ще на два місяці. Тож зерновий коридор Чорним морем діятиме до 18 липня 2023 року. Світ продовжить отримувати українську...
17 квітня 2023
Зерновий фронт ЄС: чому Польща, Угорщина, Словаччина блокують аграрний експорт з України?
Був один, а стало два «фронти» для України. Перший – військова агресія росії. Другий (економічний) відкрився наприкінці минулого...