Міжнародні фінансові організації лобіюють вільний ринок землі в Україні для бізнесів своїх країн-засновниць
Міжнародні фінансові організації лобіюють вільний ринок землі в Україні для бізнесів своїх країн-засновниць

Міжнародні організації, які схиляють Україну до швидкого запуску вільного ринку землі, дбають лише про інтереси власного бізнесу. Таку точку зору висловив у інтерв’ю AgroPolit.com екс-агроміністр, а нині – голова Харківського обласного осередку ВО «Свобода» Ігор Швайка.
Нагадаємо представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив, що МВФ вимагає від України проведення земельної реформи. Попередній постійний представник МВФ в Україні Жером говорив про те саме.
На думку Ігора Швайки міжнародні фінансові інституції підганяють нашу країну в земельному питанні, бо зацікавлені в цьому безпосередньо.

Вони дбають про свій бізнес. Для того, щоб купити або іншим чином привласнити на основі довгострокового користування українську землю, зупинити технологічний розвиток України та забезпечити її функціонування як сировинного придатку. Зокрема, відео про те, як у нас все добре. Вони – лобісти власних інтересів. Це - Франція, Німеччина, Китай, Росія, США», - говорить він.

На його думку, реформа з розпаюванням землі у вільний обіг була ключовою помилкою останніх 20 років існування української держави. «Це не приводить до розвитку аграрного сектору. Не призводить це до розвитку сільських територій, до збільшення кількості робочих місць і досягнення цілей сталого розвитку. Якщо я не помиляюся, 19 років минуло з часу указу про першочергові заходи аграрної реформи Кучми, яким було введено розпаювання. 19 років продемонстрували, що цей шлях є тупиковим. Всі скористалися цим для себе: холдинги – для себе, інші – для себе. А тепер спроектуємо, що буде далі? Укрупнення господарів землі, більшість із яких не проживає в Україні, буде неналежне ставлення до інтересів соціального сегменту як складової сталого розвитку, економіка осідатиме в кишенях Веревського, який живе не в Україні. Соціальна складова шкандибатиме на всі три ноги, і, можливо, навіть на четверту. Екологічні параметри, в кращому випадку, будуть нульові», - вважає він.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

12 серпня 2019
У Зеленського думають над референдумом для власників земельних паїв — деталі
В Офісі президента наразі обговорюється варіант проведення всеукраїнського референдуму, або референдуму серед власників земельних паїв на предмет...

Вибір редакції

1 липня 2022
Ринок землі – перший рік роботи: ціна землі, купівля продаж, області лідери
З моменту запуску ринку землі в Україні середньозважена ціна 1 га земель для товарного с/г виробництва становить 33 105 грн. За цей період було...
21 червня 2022
Ольга Шевченко: Експортери зерна отримали спрощення оформлення фітосанітарних заходів та процедур
Санітарно-ветеринарний контроль за експортом українського зерна в умовах війни, мораторій на перевірки бізнесу та виключення із цього правила,...
24 червня 2022
Микола Сольський: Існує великий ризик скорочення, як мінімум на 30% посівних площ під озиму пшеницю
Війна і агросектор – як в умовах військової агресії годують країну та світ сільгоспвиробники та чого чекати їм надалі? Про це в ексклюзивному...