Відкриття ринку землі підніме ціну на с/г угідді до $3 тис. до 2022 року
Відкриття ринку землі підніме ціну на с/г угідді до $3 тис. до 2022 року

Ціна с/г землі може зрости майже до $3 тис. до 2022 року у разі запуску обігу земель. Про це йдеться у дослідженні компанії IMF group of Ukraine. Ціновий прогноз на землю сільськогосподарського призначення базується на міжнародному досвіді країн Прибалтики, Польщі, Чехії, Словаччини, Словенії, Румунії, Болгарії.

Нагадаємо, що нещодавно Президент Петро Порошенко висловився за зняття мораторію. Наприкінці року парламент прийняв один з17-ти законопроектів (№9355-5)  (хоча їх було зареєстровано у Раді 18) і продовжив мораторій ще на рік. Наразі у парламенті зареєстрували дві постанови про скасування голосування депутатів за продовження земельного мораторію на рік – до 1 січня 2020 року. Детальний аналіз решти зареєстрованих альтернативних законопроектів про земельний мораторій читайте у розділі «Законодавство» на AgroPolit,com. Порівняльний аналіз законопроектів про земельний мораторій 2017 і 13-ти за 2018 рік дивіться у графіці.

Вартість землі в Україні вираховувалася експертами, опираючись на динаміку цінових змін у кожній вищезгаданій країні, яка залежала від двох факторів.

Перший фактор — продовження стагнації сільського господарства. Криза, викликана переходом із командного типу економіки на ринковий, зачепила сільське господарство кожної із країн і, в середньому, тривала аж до 2000 року. Другий фактор — інституційна основа. Поспішивши зі створенням внутрішніх ринків землі, досліджувані країни не встигли створити кадастрові карти, механізми державного захисту продавців, земельні банки та інші інститути й інституції, які обслуговують ринок земель», — пояснюється у матеріалі.

Реальне становлення ринків землі розпочалося у досліджуваних країнах лише після їхнього вступу до Європейського Союзу. Якщо Україна піде цим шляхом, вартість 1 га землі буде змінюватися так: 2016 рік– $1100; 2017 рік – $1373; 2018 рік – $1881; 2019 рік – $2220; 2020 рік – $2398; 2021 рік – $2684; 2022 рік – $2753.

Нещодавно було презентовано «Карта громад: земельний мораторій» з результатами  всеукраїнського опитування місцевих рад про те, як вони вважають слід вчинити з мораторієм. У парламенті знаходяться схвалені КСУ зміни (законопроект №6236) до Конституції України про те, що фермери — основа аграрного устрою України (ініційовані лідером «Радикальної партії» Олегом Ляшком і підтримані 275 народними депутатами).

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...