Контроль за використанням фумігантів в Україні потрібно відновити — прес-служба
Контроль за використанням фумігантів в Україні потрібно відновити — прес-служба

Проведення локалізації і ліквідації карантинних організмів — це один із найбільш дієвих заходів, спрямованих на фітосанітарне благополуччя країни та попередження надходження нотифікаційних повідомлень від країни-партнера в міжнародній торгівлі. Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

Після внесення змін до Закону України «Про ліцензування» обов’язкове ліцензування торгівлі пестицидами, агрохімікатами та фумігантами було скасоване. На даному етапі стало очевидним, що контроль у цій галузі потрібно відновити. На цьому наголосив Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа в інтерв’ю «АПК-Інформу».

«Зараз у нас немає можливості проконтролювати виконання робіт із фумігації. Нам фумігаційна компанія дає фумігаційний сертифікат, на основі його та всіх необхідних процедур і випробувань видається фітосанітарний сертифікат. Але, на жаль, у нас була ситуація, коли продукція приїжджала в країну імпорту і виявлялося, що «фумігація» була проведена неналежним чином», — зазначив Лапа.

За його словами, не йдеться про відновлення ліцензування, яке було раніше, тим паче, що воно засвідчило недостатню ефективність. 

«Якщо ми отримаємо нотифікацію від міжнародного партнера, звичайно, ми повинні мати вплив на ту компанію, яка проводить фумігацію тут. Тобто, це не той тотальний контроль, який був раніше, а більше ризико-орієнтований контроль, і, безумовно, він нам необхідний», — зазначив голова Держпродспоживслужби. 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

11 травня 2016
ДПЗКУ і Аграрний фонд вдаються до фумігації в корупційних схемах — думка
Гроші, які виділяються на фумігацію, йдуть в кишені нечесних громадян. Про це в інтерв'ю Elevatorist.com розповіла голова «фумігаційних...

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...